Tag Archives: победа

(ВИДЕО) НАЈСРЕЌЕН ДЕН – Видеото на момчето кое слави победа против леукемијата го расплакало светот!

После три и пол години борба со акутната лимфобластична леукемија и примање хемотерапија, тој конечно ја добил својата последна терапија и ѕвонче. Matt rejoices during end-of-treatment clap out for leukemia An emotional clap out brought tears to the eyes of everyone there. “Today was the happiest day of my life,” …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот холивудски актер ја победил короната:„Моето тело ја доби војната!“

Актерот Мајкл Рукер прогласил победа над коронавирусот. Актерот, најпознат по улогите во хит серијата Walking Dead и во франшизата Guardians of the Galaxy на социјалните мрежи, ја опиша својата борба против коронавирусот, што ја спореди со војна. Заедно со неговата објава, тој приложи и фотографија од негативен тест на ковид-19. …

Повеќе »

(ФОТО) Антонио Бандерас го победил корона вирусот со фудбалски шут!

Коронавирусот му беше дијагностициран на денот кога го прослави својот 60-ти роденден… Антонио Бандерас,преку социјалните медиуми, ги извести јавноста и своите обожаватели дека по три недели бил негативен на Ковид-19. Коронавирусот му беше дијагностициран на денот кога го прослави 60-тиот роденден. Актерот исто така напиша дека ги има на ум …

Повеќе »

(ФОТО) Челичен и непоколеблив дедо: На 66. години победил на трка со велосипеди на која не бил примен – поради годините!

Во дамнешната 1951. година, шеесет и шестгодишен Швеѓанец по име Густав Хакансон се пријавил на трката со велосипед долга 1.764 км, но организаторите го одбиле затоа што тој бил премногу стар. Сепак, тој се појавил во трката и учествувал вон конкуренција. После пет дена и пет часа возење велосипед, тој …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО: 70-годишната Виолета од Прилеп после 3. неделна битка го победи корона виpycoт; Семејството најголема подршка

Седумдесет годишната Виолета Мирчевска од Прилеп три неделната битка со кopoнавиpycoт ја поминала емотивно и стpecно, но голема мотивација и било семејството кое ја охрабрувало да издржи и повторно цврсто да застане на нозе – oбјави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. „По една недела со симптоми на Koвид-19, …

Повеќе »

СЗО: „Корона вирусот може да се победи само вака!“

Пандемијата на коронавирус, за време на која се заразени повеќе од 16. милиони луѓе, е веројатно најлошата глобална здравствена криза со која се соочи Светската здравствена организација, оцени денес директорот на таа агенција на Обединетите нации, Тедрос Гебрејесус. Тој на редовниот онлајн брифинг во Женева истакнал дека светот може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУПЕРБАБИЧКА! Индијка од 100. години ја победила КОРОНА:„Лекарите добро ме пазеа, секој ден ми даваа по едно јаболко!“

Стогодишна Индијка од државата Каматака успешно се опоравила од новиот вид корона вирус. Таа рекла дека е излечена благодарение на докторите кои се грижеле многу за неа. „Покрај редовните оброци, тие ми даваа и едно јаболко. Тие ми дадоа лек, инјекции, јас закрепнав. КОВИД-19 е нешто како настинка“, рекла таа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕКОЈА ЧЕСТ – СИТЕ ГИ КРИТИКУВАА, А УСПЕАЛЕ ДА ЈА ПОБЕДАТ КОРОНА: За две недели во Шведска останале само уште шест заразени!

Шведска бележи и многу значителен пад на бројот на заразени во однос на пред две недели, денес тоа е само една шестина од позитивните кои се тестираат на дневна основа… Со оглед на тоа што од олеснувањето на епидемиолошките мерки, животот е сличен на оној што го спроведоа шведските власти …

Повеќе »

(ВИДЕО) СВЕЧЕНО – НА ИСТОКОТ НА РУСИЈА ОДРЖАНИ ПАРАДИ НА ПОБЕДАТА: Покажале моќни тенкови и авијација, марширале илјадници војници!

На истокот на Русија, во Чита, Белогорск, Хабаровск, Јужен Сахалин, Владивосток, Узурија и Улан-Уде, се одржаа паради на победата во чест на 75-годишнината од крајот на Втората светска војна На чело на механизираната колона во Чита се наоѓал Т-34. Во неа имало и Т-72, ​​противвоздушни ракетни комплекси „Бук“ и С-300, …

Повеќе »