Tag Archives: победа

(ВИДЕО)  Моментот кога Фалангата „полуде“ во Загреб: Цепелинот на Лазаров и Талески

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров и ракометарот кој е во доаѓање, Филип Талески имаа одлична акција која беше завршена со цепелин и погодок на младиот ракометар. Филип Талески втор меч по ред има момент на натпреварот откако и на првиот дуел против Словенија тој го имаше погодокот, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија ја победи и Црна Гора: Во дуел со Германија за врвот во групата

Македонската ракометна репрезентација ја оствари и втората победа на ЕП во Хрватска. Нашите момци ја совладаа Црна Гора со 29:28. Црвено-жолтите“ бодрени од преку три илјади македонски навивачи присутни во „Арена Загреб“ покажаа дека саботниот триумф над Словенија не бил случаен. Македонските ракометари беа подобри од Црна Гора со 29:28 …

Повеќе »

(ФОТО) Нашите херои ја победија Словенија, а еве зошто и’ ќе го памтиме 13. јануари 2018. година

Печатот во регионот не престанува да се восхитува на играта на нашите репрезентативци но и на поддршката која ја добиваа од трибините… Македонија ја победи Словенија со 25:24. Во драматична завршница на крилата на чудесните навивачи Македонија подобро се снајде и зема два бода кои многу ќе ни значат во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија со голема победа против Словенија го започна Европското првенството

Македонија успеа и со победа го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците. По израмнетото прво полувреме во Загреб, се играше гол за гол, и македонскиот тим предводен од фантастичниот Дејан Манасков со осум гола, на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најмладата жртва која го победила ракот на дојка има само 8. години

Ова девојче е пример дека не постои старосна граница кога би требало да се плашиме од ракот. Малата Криси Тарнер имала само осум години кога и’ бил дијагностициран секреторен карцином на дојка, редок облик на рак од кој заболува еден од милион луѓе. За среќа, го победила благодарение на брзата …

Повеќе »

Во недела сите да навиваме: Пренос од трката во која Иџе ќе се бори за освојување на Европскиот шампионат

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот. Тој е убеден дека ќе се искачи на пиедесталот и ќе ја израдува цела …

Повеќе »

(ФОТО) Роденденска победа за Ферстапен на ГН на Малезија

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен е победник на денешната трката од шампионатот во Формула 1 што денеска се возеше за Големата награда на Малезија, па така си го подарил најубавиот подарок за својот 20. роденден. За Ферстапен ова е втора победа во кариерата, првата ја оствари во Шпанија минатата …

Повеќе »

Иџе победи на Золдер во Белгија и го развиори македонското знаме!

Игор Стефановски Иџе победи во втората трка во Белгија. Македонскиот возач имаше одлично возење и на крајот сосема заслужено на патеката Золдер се слушаше нашата химна. Игор Стефановски Иџе дојде до втората победа оваа сезона откако триумфираше на втората трка во Золдер, Белгија, голем успех на македонскиот возач. Откако виде …

Повеќе »