Tag Archives: победа

(ФОТО) Ентони Џошуа ги обединил титулите: Паркер единствен преживеал 12. рунди против првакот

Ентони Џошуа со победата над Џозеф Паркер ги одбранил светските титули на боксерски првак во тешка категорија, пред скоро 80. илјади гледачи на стадионот во Кардиф. После 12. рунди судиите едногласно одлучиле дека победник е Ентони Џошуа кој сега е сопственик на ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО појасите на светски …

Повеќе »

Како да победите во кавга со секој хороскопски знак?

Девицата многу добро знае каде сте згрешиле и не се расправа без потреба, а ако успеете да објасните поради што вашиот став е сепак подобар, Девицата ќе престане да се расправа Секој хороскопски знак се расправа на свој начин, а со неколку трикови од секоја кавга ќе излезете како победник… …

Повеќе »

Стоилов се огласи за промашениот „зицер“:„Тој бод сега не е толку сладок!“

Стојанче Стоилов ја имаше шансата да биде јунак, но не го реализира „зицерот“ кој го имаше во последниот наш напад од дуелот со Германците, при резултат (25:25). „За малку, нели, кога ќе утнеш еден таков зицер, тогаш ова нерешено не ти е толку слатко. Имав шанса да го решам натпреварот, …

Повеќе »

Талески: „Заслуживме да победиме, за следните натпревари  мора добро да се подготвиме“

„Ова беше многу тежок натпревар, јас во една моја изјава реков дека ова ќе биде меч за душа, немавме никаков притисок, но ете мислам дека заслуживме да победиме, но што е тоа е, завршуваме први во групата и пренесуваме три бода во следната фаза и за нас тоа е еден …

Повеќе »

(ФОТО) Сигурно знаете: Македонија избори реми со европскиот првак и како прва во групата пренесува три поени во Вараждин

Во последното коло од групата Ц, нашите најдобри ракометари ремизираа 25:25 (11:12) со актуелниот европски првак Германија и со три бода одат во следната фаза. Македонските ракометари добро го започнаа натпреварот, играјќи со тактика во напад 7 наспрема 6, што се покажа успешно, а нашите ракометари успеаја да постигнат резултатска …

Повеќе »

(ВИДЕО)  Моментот кога Фалангата „полуде“ во Загреб: Цепелинот на Лазаров и Талески

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров и ракометарот кој е во доаѓање, Филип Талески имаа одлична акција која беше завршена со цепелин и погодок на младиот ракометар. Филип Талески втор меч по ред има момент на натпреварот откако и на првиот дуел против Словенија тој го имаше погодокот, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија ја победи и Црна Гора: Во дуел со Германија за врвот во групата

Македонската ракометна репрезентација ја оствари и втората победа на ЕП во Хрватска. Нашите момци ја совладаа Црна Гора со 29:28. Црвено-жолтите“ бодрени од преку три илјади македонски навивачи присутни во „Арена Загреб“ покажаа дека саботниот триумф над Словенија не бил случаен. Македонските ракометари беа подобри од Црна Гора со 29:28 …

Повеќе »

(ФОТО) Нашите херои ја победија Словенија, а еве зошто и’ ќе го памтиме 13. јануари 2018. година

Печатот во регионот не престанува да се восхитува на играта на нашите репрезентативци но и на поддршката која ја добиваа од трибините… Македонија ја победи Словенија со 25:24. Во драматична завршница на крилата на чудесните навивачи Македонија подобро се снајде и зема два бода кои многу ќе ни значат во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија со голема победа против Словенија го започна Европското првенството

Македонија успеа и со победа го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците. По израмнетото прво полувреме во Загреб, се играше гол за гол, и македонскиот тим предводен од фантастичниот Дејан Манасков со осум гола, на …

Повеќе »