Tag Archives: победа

(ВИДЕО) Македонската снаа Аманда Нуњез за 50. секунди ја совлада 14 години непоразената шампионка

Досега непоразената шампионка Крис Киборг и Аманда Нуњез, ја завршија борбата за 50.ттина секунди, а на крајот славеше македонската снаа Нуњез. По оваа пресметка во перолесна категорија Нуњез стана првата која дојде до шампионски појас во две категории, со оглед на тоа што е најдобра и во бантам. Борбата помеѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонскиот „тигар“ Амедовски победи за само 12. секунди: Нокаут за веење на македонското знаме!

Со развиорено македонско знаме што е негов препознатлив знак, Амедовски го совлада Французинот Ибрахим Мане, кој успеа да издржи само 12. секунди во рингот, пред да биде покосен од нашиот борец. Ален Амедовски или “Македонскиот тигар” како што го нарекуваат, синоќа дојде до својата осма победа во исто толку мечеви …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Триумф за крај – Хамилтон сезоната ја заврши со победа!

Петкратниот шампион на Формула 1, Луис Хамилтон со победа ја заврши сезоната во најбрзиот циркус на светот, откако триумфираше и на трката за Големата награда на Абу Даби на патеката „Јас Марина“. Иако Луис Хамилтон уште пред еден месец во Мексико ја обезбеди новата шампионска круна тоа не го спречило …

Повеќе »

„Отпишаните“ продолжуваат со успеси: Вардар победи во Веспрем (27-25) и останува лидер во ЛШ

Уште еден рекорд е впишан во книгата на Вардар, откако првпат се вратија со триумф од Унгарија од гостувањето кај Веспрем. На пет натпревари во серија успеваат да освојуваат бодови на дуелите со унгарскиот тим, а овојпат победија со 27-25 (13-11). Со двата бода остануваат на лидерското место во групата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо конечно проработи: „Машината“ со два гола му донесе победа на „Јувентус“

Се чини дека историјата се повторува. Кристиано Роналдо секогаш тешко стартува во првенствата. така беше во „Реал“ а така започна и во „Јувентус“, се’ до вчера.. Кристиано Роналдо ги постигна првите голови во Серија А против Сасуоло и му помогна на Јувентус да ја постигне и’ четвртата победа во новата …

Повеќе »

„Вардар“ со голема победа ги негираше „шефовите“ во МРТВ за падот на македонските екипи и немањето потреба од преноси!

Љубителите на спортот не можат да се помират со фактот дека МТВ нема да врши преноси од Лига на шампиони во фудбал и ракомет. И’, додека во ЛШ на фудбал немаме претставник, за контрастав на „големите шефови“ во националната телевизија се погрижија ракометарите на „Вардар“… Оние кои имаат Арена 4 …

Повеќе »

Формула 1: Хамилтон го предводеше Мерцедес до победа во Шпанија

Возачот на Мерцедес триумфираше на Големата награда на Шпанија, петтата трка на годинешниот шампионат во Формула 1, а потоа бил среќен и поради личниот но и тимскиот успех (втор бил неговиот колега Валтери Ботас)… Себастијан Фетел заврши како четврти откако Ферари ја промаши стратегијата… Луис Хамилтон креираше 17. бода предност …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ конечно победи: Се врати стариот „гладен“ по успеси Ноле!

Со Марјан Вајда во својот тим некогаш првиот тенисер на светот конечно почна да бележи добри игри и во првото коло на АТП Мастерсот во Мадрид го совлада Кеи Нишикори…по 12. пат. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Јапонецот, Кеи Нишикори во првиот круг од Мастерс турнирот во Мадрид. Србинот …

Повеќе »

„Црвено црните“ го продолжуваат патот:„Вардар“ патува во Келн да ја брани круната!

Ракометарите на Вардар им донесоа нова радост на своите навивачи, четата на Раул Гонзалез ќе го брани големиот трофеј на фајнл-фор турнирот во Келн откако го елиминираше силниот Кил и покрај поразот во „Јане Сандански“. Вардар ќе ја брани титулата во ракометната Лига на шампионите, откако во тежок меч, последен …

Повеќе »