Tag Archives: победа

(ВИДЕО) Освојувачката на Ролан Гарос од 2010. година победила рак

Поранешната освојувачка на Ролан Гарос, Франческа Скиавоне објавила дека победила на најважниот натпревар во нејзиниот живот и успешно излечила карцином. Италијанката беше најдобра на вториот Грен слем во сезоната 2010., освојувајќи осум други титули пред да се пензионира во 2018. година. View this post on Instagram "HI everyone, upon 7-8 …

Повеќе »

(ФОТО) Гол-шоу на Дибиров за 133. СЕХА победа на Вардар

Крилниот играч на Вардар постигна 11 голови од 14 обиди, а заедно со Иван Чупиќ и Даниил Шишкарев заедно постигнаа 27 гола од вкупно 44 на тимот. Петкратниот СЕХА шампион Вардар уште еднаш покажа знаење, трпеливост и конзистентност во играта и ги освои трите бода на дерби натпреварот од А …

Повеќе »

(ФОТО) Неуништлива италијанска икона:„Како ракот на тестисите ми го спаси животот!“

Италијанскиот репрезентативец и стопер на Лацио, Франческо Ацерби, во 31. година го игра фудбалот на животот. Еден е од најдобрите стопери на Сериа А и често во кругот на репрезентативците на италијанскиот селектор Роберто Манчини, а пред шест години бил скоро на дното. Поради проблеми со алкохолизмот упаднал во депресија …

Повеќе »

Хамилтон победи во Мексико, но се уште не ја обезбеди титулата

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико. За Хамилтон ова беше 83. победа во неговата кариера и подиум број 100 како возач на Мерцедес. Втор низ целта мина Германецот во тимот на Ферари, Себастијан Фетел, додека трет заврши …

Повеќе »

(ФОТО) Tриумф за Македонија: Победа со 2-0 против Словенија – Елиф Елмас по втор пат излезе подобар од Јан Облак!

Со овој резултат, Македонската фудбалска репрезентација запиша важни три бода во седмото квалификациско коло за Европското првенство во 2020 година. Елмас уште во првото полувреме даде гол, но беше поништен од страна на судиите, откако асистентот покажа сомнителен офсајд. Елиф повторно блесна во второто полувреме, откако два пати ја погоди …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ со уште една лекција по тенис: Убедлив против Гофан за пласман во финалето во Токио!

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на АТП турнирот во Токио со победа од 2:0 против Давид Гофан, во сетови 6:3 и 6:4. Во финалето, тој ќе игра со Џон Милман во 8 и 30 во недела со директен пренос на Спорт Клуб 1. Српскиот тенисер веднаш направи брејк и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После компликуван сет Ѓоковиќ до четирифинале во Токио

Новак Ѓоковиќ го победи Гоа Соеда од Јапонија со 6:3, 7:5 во второто коло од Мастерс серијата 500 во Токио. Ѓоковиќ, во петок во четвртфиналето, ќе игра со подобриот од мечот Пуј – Нишиока . Новак во првиот гем спаси три брејк топки, но беше доминантен во првиот сет после …

Повеќе »

(ФОТО) ОВИЕ 15. ЅВЕЗДИ ПРЕЖИВЕАЛЕ РАК: Глумецот сонувал дека има ТУМОР НА МОЗОКОТ, а пејачката ја отпишале пред 14. години но СИТЕ ја победиле СВИРЕПАТА БОЛЕСТ!

Многу светски ѕвезди се бореле со различни облици на свирепата болест, која немилосрдно „ги напаѓа“ сите – од деца до настарите. Иако лекувањето е неизвесно и зависи од многу фактори, овие познати имиња успеале да го победат ракот! 1. Робин Робертс Новинарката и презентерка на „Добро утро Америка“, Робин Робертс …

Повеќе »

БРАВООООООООООООО!!!!! Македонските одбојкари ја победија Словенија!

Македонските спортски херои, одбојкарите кои се на Европското првенство ја забележаа втората победа и тоа против Словенија со 3:1… Дали нашите ќе одат понатаму или не, ќе зависи од другите натпревари но најважно е дека МАКЕДОНИЈА ја победи Словенија среде Љубљана.

Повеќе »