Tag Archives: победа

(ВИДЕО+ФОТО) Повредениот Ѓоковиќ херојски до осминафиналето!

Новак Ѓоковиќ го победи Тејлор Фриц од САД со 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2 во третото коло на Австралија Опен. The name is Taylor 🕵️‍♂️Fritz Taylor 😅@Taylor_Fritz97 | #AO2021 | #AusOpen pic.twitter.com/9vPE4Ibis8 — #AusOpen (@AustralianOpen) February 12, 2021 По натпреварот против Тејлор Фриц, кој го доби во пет сета, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Надал го совлада Тим во Аделаида

Рафаел Надал ја започна 2021. година со победа. Сопственикот на 20. Грен слем титули беше подобар од Доминик Тим 7:5, 6:4 на егзибицијата во Аделаида. Дуелот во првиот сет до резултат 5:5 се одигра во знак на добри сервиси. Ниту еден од играчите немаше можност за брејк. И тогаш во …

Повеќе »

Македонија отпатува на завршниот дел на сметка на Чиле

Во интензивен и возбудлив натпревар, Северна Македонија резервираше влез во главната рунда откако обезбеди два бода на последниот натпревар од групната фаза против Чиле, кој заврши 32:29. Првиот период забележа духовен перформанс од Македонците, со чуварот на мрежата Никола Митревски кој воодушеви со 7. одбрани, давајќи му можност на неговиот …

Повеќе »

Мала победа на Бред над Анџелина: Празниците се негови!

Иако нивната долготрајна правна битка за старателство над децата не е завршена, Бред Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли успеале да постигнат договор за Божиќните празници што ќе ги поминат со своите три биолошки деца – ќерката Шајло и дванаесетгодишните близнаци Нокс и Вивиен. Според магазинот „US Weekly“, времето …

Повеќе »

Леа на 105. години ја победила короната: Французинката појака од смртоносниот вирус

Французинката Леа Леви, која живее во дом за стари лица во француските Алпи, каде неодамна го прославила својот 105-ти роденден, оваа есен надминала поблага форма на коронавирус, изјавил директорот на таа институција, Стефан Ричард. Веста беше објавена во локалниот весник „Дофине Либера“, а директорот на домот во Анеси вели дека …

Повеќе »

ОБЛОГ СИ Е ОБЛОГ: Голман после обложувањето го стрижел претседателот на клубот – НА НУЛА!

По триумфот (1:0) над холандски Феенорд, тој го исполнил ветувањето… Претседателот на австрискиот фудбалски клуб Волфсбергер, Дитмар Риглер ветил дека ќе се стриже до гола глава доколку неговиот клуб избори пласман во нокаут фазата од Европската лига. Затоа, по триумфот (1:0) над холандски Феенорд, го исполнил ветувањето. „Фризер“ бил голман …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонија продолжи со добро игри: Победа и над Естонија за лидерското место во групата!

Македонската фудбалската репрезентација со победа над Естонија (2-1) ги заврши „домашните“ обврски во новата сезона во Лигата на нациите и остана во најдобра позиција за освојување на првото место во групата кое носи промоција во Лига Б. Иако без капитенот Горан Пандев, како и Аријан Адеми, Езџан Алиоски, Столе Димитриевски, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ КРАЛ НА ФОРМУЛА 1 – Луис Хамилтон го собори рекордот на Михаел Шумахер и службено стана најуспешен пилот во историјата на Формула

Британскиот возач, Луис Хамилтон (35) победи во трката за Големата награда на Португалија во Портимао и стигна до 92-от триумф во кариерата и го престигна Михаел Шумахер на вечната листа по бројот на победи … An achievement for the ages 9️⃣2️⃣ A driver they'll talk about for generations to come …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАСНА ПОРАКА – Ибрахимовиќ објавил брутална фотографија откако со два погодоци го урнал Интер

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ (39) му донесе победа на Милан на синоќешното дерби, а колку тоа му значи најдобро покажува неговиот пост на социјалните мрежи, што е малку брутален. Имено, Ибрахимовиќ објавил слика на крвав лав по оброк, алудирајќи дека тоа е тој после натпреварот со Интер. Милан славеше со …

Повеќе »