Tag Archives: победа

(ФОТО) ЖЕШКИ СТРАСТИ – Клинч на јахта: Јунакот на Баерн „го уловиле“ со девојката

Романтичното запросување „паднало“ во јули на грчкиот остров Миконос. Кингсли ја запроси девојката Сабрина, клечејќи опкружен со запалени свеќи во форма на срце… Французинот Кингсли Коман (24) неодамна постигна погодок со кој на Баерн му ја донесе шестата европска титула. Сега на Сардинија ужива со својата свршеница Сабрина Давуд … …

Повеќе »

(ФОТО) Антонио Бандерас го победил корона вирусот со фудбалски шут!

Коронавирусот му беше дијагностициран на денот кога го прослави својот 60-ти роденден… Антонио Бандерас,преку социјалните медиуми, ги извести јавноста и своите обожаватели дека по три недели бил негативен на Ковид-19. Коронавирусот му беше дијагностициран на денот кога го прослави 60-тиот роденден. Актерот исто така напиша дека ги има на ум …

Повеќе »

(ФОТО) Челичен и непоколеблив дедо: На 66. години победил на трка со велосипеди на која не бил примен – поради годините!

Во дамнешната 1951. година, шеесет и шестгодишен Швеѓанец по име Густав Хакансон се пријавил на трката со велосипед долга 1.764 км, но организаторите го одбиле затоа што тој бил премногу стар. Сепак, тој се појавил во трката и учествувал вон конкуренција. После пет дена и пет часа возење велосипед, тој …

Повеќе »

ФОРМУЛА 1 – ГН на Шпанија: Лесна победа на Луис Хамилтон и катастрофа на Леклер

Луис Хамилтон од Мерцедес е победник на годинашната трка за Шпанското Гран При на патеката на Каталунја. Луис Хамилтон ја започна трката од пол-позицијата и ги помина сите 66.круга на позицијата број 1, па му припишуваме нова лесна победа, овој пат во Шпанија. На второто место заврши Макс Ферстапен, кој …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО: 70-годишната Виолета од Прилеп после 3. неделна битка го победи корона виpycoт; Семејството најголема подршка

Седумдесет годишната Виолета Мирчевска од Прилеп три неделната битка со кopoнавиpycoт ја поминала емотивно и стpecно, но голема мотивација и било семејството кое ја охрабрувало да издржи и повторно цврсто да застане на нозе – oбјави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. „По една недела со симптоми на Koвид-19, …

Повеќе »

СЗО: „Корона вирусот може да се победи само вака!“

Пандемијата на коронавирус, за време на која се заразени повеќе од 16. милиони луѓе, е веројатно најлошата глобална здравствена криза со која се соочи Светската здравствена организација, оцени денес директорот на таа агенција на Обединетите нации, Тедрос Гебрејесус. Тој на редовниот онлајн брифинг во Женева истакнал дека светот може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУПЕРБАБИЧКА! Индијка од 100. години ја победила КОРОНА:„Лекарите добро ме пазеа, секој ден ми даваа по едно јаболко!“

Стогодишна Индијка од државата Каматака успешно се опоравила од новиот вид корона вирус. Таа рекла дека е излечена благодарение на докторите кои се грижеле многу за неа. „Покрај редовните оброци, тие ми даваа и едно јаболко. Тие ми дадоа лек, инјекции, јас закрепнав. КОВИД-19 е нешто како настинка“, рекла таа. …

Повеќе »

Хамилтон доминантно до израмнување со Шумахер

Британскиот автомобилистички ас Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес победи во неделата на трката за Големата награда на Унгарија, третата годинешна трка од Светското провенство во класата Формула 1. 'Get in there Lewis' 🎧🗣 An eighth win in Hungary for @LewisHamilton – and he takes top spot in the driver …

Повеќе »

(ФОТО) БЕШЕ НА РАБОТ НА СМРТТА ПОРАДИ МИСТЕРИОЗЕН ВИРУС: Ослабнала 20. килограми, косата и забите и паѓале…СЕГА Е НАЈСРЕЌНА НА СВЕТОТ!

Се сеќавате ли на Марион Бартоли? Французинката која победи во Вимблдон во 2013. година, а потоа одеднаш, по најголемиот успех во кариерата, реши да замине во пензија, иако имаше само 28. години. View this post on Instagram A celui qui m a tout donné, qui a tout sacrifié pour moi, …

Повеќе »