Tag Archives: плодност

Како вишокот маснотии влијае на органите? Мигрената се зголемува за 40. проценти!

Вишокот маснотии значително влијае на организмот. Естетиката не е единственото нешто што треба да ве загрижува кога станува збор за маснотиите во телото. Тие исто така можат да имаат негативен ефект врз органите како што се мозокот, јајниците, срцето … Како влијаат мастите врз телото? Маснотиите и главата Ризикот од …

Повеќе »

ВОЛШЕБЕН ПРАВ – Ги балансира хормоните и ја зголемува плодноста: Прашок кој им помага на жените веќе 1000 години!

Мака (Lepidium meyenii) е перуанско растение од семејството зелки кое расте на надморска височина поголема од 2400 метри. Изгледа како корен од целер, додека неговиот вкус потсетува на печен овес. Разликуваме примери со три вида корени: жолт, црвен и црн. Секој вид корен е богат со вредни хранливи материи. На …

Повеќе »

(ФОТО) Чудо во болницата „Плодност“: 51. годишна мајка во Битола родила близнаци за својата ќерка

Медицината, професионалноста но и предаденоста на лекарскиот тим се причина битолската болница „Плодност“ со својот успех да израдува семејсто за кое надежта да добие свое потомство била загубена, но… „Највозрасната сурогат мајка во земјава, на 51. година на свет донесе близнаци и се породи во Болница ‘Плодност’. Оваа интересна и …

Повеќе »

(ФОТО) Чудата на Сливничкиот манастир: Појавување на Богородица и вода која лекува неплодност!

Според сведочењата на десетици луѓе, Богородица неколку пати се појавила околу манастирскиот комплекс Сливничкиот манастир е манастирски комплекс кој се наоѓа на 3. километри од истоименото село Сливница во падините на Баба Планина, Македонија. Манастирката црква (Црква „Рождество на Пресвета Богородица“ – Сливница) е посветена на Богородица. Манастирот се наоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најплодна жена на светот: Има 37. години и 38. деца!

Најплодната жена на светот е од Уганда. Таа е рекордерка по бројот на здрави бремености и породувања, а сите деца ги добила со истиот маж… Мариам Набатанзи Бабирие, 37. годишна од селото Кабимир во Уганда, е невидено плодна, е заклучок на стручњаците.Имено, таа жена родила дури 38. здрави деца,а сиет …

Повеќе »