Tag Archives: плетенка

(ФОТО) Совршен оброк за целото семејство: ПИЦА на поинаков начин!

Ви донесуваме необичен рецепт кој ќе ги освои стомаците на вашето семејство Пицата е омилено јадење на секое семејство, особено ако имате најмали кои уживаат во нејзиниот вкус. Овој пат, ви предлагаме малку поинаква варијанта на ова омилено јадење, одлична плетенка со фил за пица. Состојки за плетенката: 600 грама …

Повеќе »

Симон Трпчески со проектот „Македонисимо“ вечерва на „Бемус“ во Белград

Идејата за проектот е на Трпчески, а неговата страст кон традиционалната музика беше движечка сила за време на целиот период на осмислувањето, па според тоа и сплетот на народните игри е наречен „Плетенка“ Македонскиот пијанист со светско реноме Симон Трпчески по повеќе години гостува во Белград со својот емотивен проект …

Повеќе »