Tag Archives: планови

(ВИДЕО) „Red18“ го издадоа албумот Red18’s Grit – и го одржаа зборот!

Кон крајот на септември имавме интервју со „Red18“ и тие точно ни ги наведоа нивните планови: – Датумите на објавување засега се вака: 08/10 – нов сингл со спот 28/10 – уште еден нов сингл со спот 18/11 – целиот албум Исто така почеток на 2023-та очекувајте EP со музика …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Андерфест 4“ урива рекорди: Фестивал за млади бендови кој младите го обожуваат!

Некако ни стана нормално кога станува збор за фестивал во преден план да се организаторите, нивните имиња, нивните активности, па колку напорно работеле….и да не набројуваме…но „Андерфест“ покрај тоа што внесе многу иновации на македонската музичка сцена се разликува и по тој сегмент. Со години сакавме да откриеме кој стои …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДОЗНАЛА СТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА ЗА ПРИНЕЗАТА ДИЈАНА: Поранешниот телохранител открил дека неколку недели пред смртта се подготвувала да избега!

Принцезата Дијана планирала да се пресели во САД без синовите само неколку недели пред нејзината смрт, според еден од нејзините поранешни телохранители. Во своите мемоари, „Штитејќи ја Дијана: Приказната за нејзините телохранители“, Ли Сансум раскажува дека принцезата сакала да им каже на папараците за нејзините планови да се пресели во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Дарио: „Тажни ми се сеќавањата на детството, низ сè минував сам!“

Дарио Панковски е 40 години е на музичката сцена. Зад себе има песни кои се хитови и евергрини до ден денес. Кариерата ја почна во 80-тите со групата Бон Тон, времиња за кои зборува со посебна љубов. 33 години е во брак со сопругата Бојана и има две деца. Летово …

Повеќе »

Четири хороскопски знаци кои најмногу ја сакаат својата независност: Најсреќни се кога се слободни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопските знаци се разликуваат според карактеристиките… Додека некои луѓе наоѓаат голема радост во дружењето, други ја негуваат својата сами. Сакаат независност и да го организираат денот како што сакаат. …

Повеќе »

(ФОТО) САМО ПОД ОВОЈ УСЛОВ КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРОНОТ: Ова ќе ВЕ ШОКИРА!

Во разговор со роднина, британската кралица раскажала под кои услови би го напуштила тронот. Кралицата Елизабета Втора се уште е на тронот на британската монархија. Сепак, во последно време, ако не често, тогаш тоа секако се случува почесто од вообичаено, пропушта важен настан поради здравствени проблеми. Тогаш почнаа шпекулациите дали …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со Александар Тодороски: „Овој моментум со Макфест морам да го искористам за промоција на моја, авторска музика и ветувам, нема да разочарам!“

Дојде виде победи, тоа можеме да го кажеме за Александар Тодоровски кој на јавноста досега и беше познат по неговите настапи со групата „Феникс“, но од оваа година и како победник на „Макфес“, човекот кој успеа да се претстави (како дебитант) а потоа и да победи… Во денешното интервју ви …

Повеќе »

(ФОТО) ДОЈРАН РОК ФЕСТ – High Voltage: „Светот е уште жеден за добар рокенрол и нашите идоли што и ден денес на тие години свират и растураат низ целиот свет со истата енергија како кога биле деца!“

На 7. август во најјужниот град во нашата земја ќе се одржи „Дојран рок фест“ а меѓу учесниците и докажаните  High Voltage… Нашиот албум е напишан веќе 4. години и снимен како демо албум. Сеуште не сме го објавиле никаде затоа што наскоро ќе го снимаме професионално како студиски албум, …

Повеќе »

Понекогаш не го добиваме она што го сакаме затоа што заслужуваме повеќе: Оваа приказна тоа и го докажува!

Ако не можете да направите ништо во животот, внимателно прочитајте го овој текст Понекогаш животот затвора некои врати на кои тропаме и понекогаш работите не одат според нашите планови. Ако ви се случило да имате препреки на патот по кој тргнавте и не можевте да ги надминете, дали сметавте дека …

Повеќе »