Tag Archives: плачење

(ВИДЕО) ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТА ГО ОСВОИ ЦЕЛИОТ СВЕТ СО ЕДЕН ДЕТАЛ НА ПОГРЕБОТ ​​НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Сите зборуваат за него и го предвидуваат ОВА!

По збогувањето на кралицата Елизабета Втора, луѓето се уште не престануваат да го коментираат кралското семејство и особено нејзината правнука Шарлот (7). Еден детаљ многумина не пропуштиле – Шарлот пристигнала во Вестминстерската опатија во автомобил со нејзиниот две години постар брат, принцот Џорџ, мајката Кејт Мидлтон и кралицата сопруга Камила, …

Повеќе »

Три начини да се смириме кога сме на работ да заплачеме: Ослободете се од лошото расположение!

Плачењето е природен и корисен телесен процес кој понекогаш може да биде многу корисен. Сепак, понекогаш тоа може да биде ослободувачко, а во одреден момент поплава од емоции се заканува да стане напад на паника. Плачењето го подобрува расположението со ослободување на ендорфин и окситоцин. Ендорфините и окситоцинот се хемиски …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОЦИИ – Азаренка почнала неконтролирано да плаче среде натпревар: „Жал ми е, многу ми е жал“

БЕЛОРУСКАТА тенисерка Викторија Азаренка, двократна победничка на Австралија опен и некогаш најдобра играчка на светот, одигра меч во 3. коло на Индијан Велс против Казахстанката Јелена Рибакина, родум од Москва, кога следела сцени кои не се често видени на тенискиот терен. Азаренка почнала да плаче во вториот сет на свој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Германско-украинска преведувачка заплакала додека го преведувала говорот на Зеленски

На Твитер се споделува видео на германска телевизија на која германско-украинска преведувачка се расплакала додека го преведувала говорот на Зеленски. За време на преносот на говорот на украинскиот претседател Володимир Зеленски на германската телевизија, жената што го преведувала не можела да ги задржи солзите. Нејзиниот глас треперел, а како што …

Повеќе »

Мит или вистина: Дали плачењето навистина ни помага да се чувствуваме подобро

Сигурно сите некогаш сме дошле до точка кога плачевме „да си ја олесниме душата“. Но, додека многумина тврдат дека солзите во такви ситуации се лек, научниците се обиделе да објаснат дали тоа навистина е така. „Често тврдиме дека солзите се показатели за тага, но тие не само што покажуваат како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо тајно снимен – по тешкиот пораз липал како дете

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо бил неутешен по испаѓањето од Лигата на шампионите додека беше во Јувентус. Португалецот играше за Јувентус од 2018. до 2021. година, кога замина во „Манчестер Јунајтед“ и не успеа да ја освои Европа со „старата дама“. Неодамна беше објавено видео на кое се гледа како Роналдо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслаткото куче открило како да го смири расплаканото бебе

Кучињата и децата се добитна комбинација што ги топи и најтешките срца. Ова исто така важи и за снимката на која мама Дани Ли го остава своето бебе на каучот во дневната соба и оди да готви ручек. Момчето веднаш започнало неутешно да плаче, иако семејното куче лежело покрај него, …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како реагирала Кејт Мидлтон после интервјуто на Меган Маркл

Кејт Мидлтон била длабоко повредена од интервјуто на Меган Маркл со Опра Винфри, а особено тврдењата на војвотката дека ја расплакала пред венчавката, тврдат извори од палатата. „Кејт е многу внимателна како се однесува кон луѓето“, вели кралската експертка Кејт Никол. „Никогаш не сум слушнала Кејт да се расправа со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ким се расплакала пред тв камерите:„Се чувствувам како проклета губитничка!“

Oбјавена е најавата за последната сезона на реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“, а најголемо внимание привлекла сцената во која плаче Ким Кардашијан. Тизерот открива дека обожавателите ќе добијат увид во проблемите во бракот на Ким и Кание Вест, кој на крајот заврши со нејзиното поднесување барање за развод. …

Повеќе »