Tag Archives: плаче

ВИДЕО ШТО ЈА ПОТРЕСЕ ПЛАНЕТАТА: Скршениот Новак плаче како дете – не можел повеќе да издржи

Тажен крај на УС Опен за најдобриот во светот и сите негови фанови. Новак Ѓоковиќ не успеа да го освои календарскиот Грен слем, и тоа, разбирливо, беше многу тешко за него. Во пресрет на последниот натпревар во финалето на УС Опен со Данило Медведев, можеше да се види колку емотивен …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ СМЕ САМО ЛУЃЕ – Емотивниот Ѓоковиќ се расплакал пред белграѓани: „Не, не плачам поради поразот, се сетив…“

НОВАК ЃОКОВИĆ не играше во финалето на ревијалниот „Адриа тур“ во Белград, иако во последниот натпревар го победи Алекс Зверев. Другите резултати не се совпаднаа, па во финалето играа Филип Краинановиќ и Доминик Тим, кој го освои турнирот. Но, и покрај поразот, Ѓоковиќ направи одлична работа за организација на овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо ја моли јавноста за помош: „Ја барам жената која ми даваше да ЈАДАМ кога немав ПАРИ!“

Кристиано Роналдо во големо интервју за Good Morning Britain открил дека сака да ги пронајде жените кои му давале храна кога немал пари. Кристиано Роналдо пред неколку дена гостувал на британското телевизиско шоу „Добро утро Британија“, во кое емотивно „се скршил“, откако Пирс Морган му покажал видео од неговиот татко. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ВО ЧИКАГО: Православна црква била пред затворање а потоа ИКОНАТА НА МАЈКАТА БОЖЈА ПУШТИЛА СОЛЗИ!

Иконата на Богородица во Православната црква во Чикаго почнала да солзи, и така на јавноста повторно и го свртела вниманието кон црквата што се затвора. Атина Метропулос, која работи во Грчката православна црква на Света Троица во Белмонт Централ, за VLS-TV изјавила дека е шокирана што иконата на Богородица која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Владимир Путин излегол од автомобил поради расплакано девојче:„Зошто плачеш?“

Рускиот претседател направил нешто поради што е повторно најбарано лице на интернет… Претседателот на Русија Владимир Путин излегол од автомобилот за да се слика со девојче кое се расплакало зошто не успеало да направи селфи со претседателот на државата. „Зошто плачеш?“, ја прашал Путин, прегрнувајќи го девојчето. «Чего ты заплакала?»: …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вчера тој се расплака, а набргу солзи ќе брише „фудбалскиот свет“…

Ѓанлуиџи Буфон на прагот на четириесеттата доминирал меѓу конкуренцијата. Неповторливиот италијански голман во понеделникот навечер ја освоил нагрдата за најдобар голман во светот, во својата проштелна сезона… Неделното попладне кај Италијанците е резервирано за нивниот „калчо“, секогаш шармантната Серија А. Колку и да, во различни сегменти, последните сезони заостануваат зад …

Повеќе »