Tag Archives: писмо

(ФОТО) Љубов беше тоа: Писмото на Бред Пит за болната Ангелина Џоли повторно „го потресува“ светот!

Секоја година, во медиумите и на социјалните мрежи се коментира изгледот на Ангелина Џоли кој е често на работ на анорексија. Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Ангелина Џоли, има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми за Џим Кери: И’ од гробот починатата девојка го открива во лошо светло – “Ме воведе во свет на кокаин, проститутки, болести…”

Катриона Вајт во 2013. година си го одземала животот со предозирање. Семејството набрзо во јавноста излегло со шокантни информации за Џим Кери, нејзиното поранешно момче, обвинувајќи го за се’ што и се случило на Вајт. Во јавноста се појавила и порака која поранешната девојка на Џим Кери, Катриона Вајт, му …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Инспиративно писмо на една мајка до својата ќерка кое го воодушевило интернет!

“Сакам мојата ќерка да израсне во девојка која ќе биде полна со самодоверба и љубезност, која нема да се плаши да го искаже својот став и ќе работи напорно за да го направи овој свет подобро место за живеење” Мајка напишала инспиративно писмо посветено на својата ќерка кое носи моќна …

Повеќе »