Tag Archives: писмо

(ФОТО) Се појавило писмо на Меган Маркл пишувано со рака:„Ми го искрши срцето на милион парчиња!“

Во јавност се појавило приватно писмо на Меган Маркл кое, наводно, минатата година му го напишала на татко и Томас. Во своето писмо, пишувано со рака, Меган на татко и му признала дека „и го скршил срцето на милион парчиња“ и го замолила да престане да шири лаги за неа …

Повеќе »

(ФОТО) Мицковски добил отказ во Телма: „Кај сум оштетен, уште пробуваат будала да ме направат!“

„Тешко наоѓам зборови во моментов затоа што сум ставен во позиција да се правдам и покрај неправдата што ми се нанесува, и лагата која е толку дрско изречена на моја штета дека сам сум одлучил да си заминам од Телма или дека ми било само посочено повеќе да се ангажирам.За …

Повеќе »

(ФОТО) Писмо до Дедо Мраз: Само искрени желби за неопходни нешта – предност имаат добрите луѓе!

Кога сакате да испратите писмо до Дедо Мраз треба да имате предвид дека е многу зафатен човек. Сите знаеме дека живее во лапонија, поточно во Рованиеми, каде можете да го посетите во неговата канцеларија. Дедо Мраз и неговата прва дама Ако Лапонија е многу далеку за вас оваа година но …

Повеќе »

Во чест и слава на Горан Стефановски: Култните реченици и писмото до внуката Калина

Горан Стефановски беше еден од најзначајните писатели на македонска драма, чии драми ја отсликуваат самата срж на македонскиот живот и дух. Неговата смрт е огромна загуба за неговото семејство, за пријателите, но и за македонскиот театар. Ретко кроток човек. Има напишано повеќе од 30 драми, сценарија за ТВ-филмови и серии, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче за роденден добило празна кутија,но плачела од среќа кога ја отворила!

ВИДЕОТО од девојчето што плаче од среќа откако добила празна роденденска кутија брзо се проширила по интернет. Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа ја прашал: “Сакам да го прочиташ ова”. На дното на кутија имало рамка во која пишувало: “Ќе …

Повеќе »

Американец и’ испратил писмо на девојче во Хрватска, а таа му одговорила после 23 години

Ендру Пиотровски од Илиноис, на 7-годишна возраст, преку црквата во која оделе неговите родители, испратил писмо и подароци за друго дете. “Здраво. Моето име е Ендру. Се надевам дека ќе ти се допаднат играчките. Имам седум години. Сакам кошарка. Сакам да си играм. Ти? Среќен Божиќ”, пишувало во писмото. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Отворено писмо на Златко Далиќ до хрватската јавност:Сиот прихот од паричните награди од СП во Русија фудбалерите ќе ги уплатат во посебен фонд за децата на Хрватска

За селекторот на хрватската фудбалска репрезентација веројатно допрва ќе се слуша бидејќи не само што на Хрватска и го донесе сребрениот медал, туку и се самопромовираше како тренер кој заслужува респект. Овие 30. дена за него се слушаат само најубави работи, но многумина изненади со отвореното писмо до хрватската јавност… …

Повеќе »

Ѓоко Ѓорчев до Министерството за култура: Што уште треба човек да направи за да го привлече вниманието – Зарем 25. години негување на македонската музика не е доволно?

Иако од затворањето на конкурсот за субвенционирање на музички проекти минаа неколку месеци, горчината од одговорот на комисијата на Министерството за култура која го одби неговиот проект (Предлозите во музичко и музичко – сценска дејност ги разгледуваше Комисија во состав: Васо Ристов – претседател (професор на МА и селектор на …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов беше тоа: Писмото на Бред Пит за болната Ангелина Џоли повторно „го потресува“ светот!

Секоја година, во медиумите и на социјалните мрежи се коментира изгледот на Ангелина Џоли кој е често на работ на анорексија. Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Ангелина Џоли, има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи …

Повеќе »