Tag Archives: писмо

(ФОТО) НОВ УДАР ЗА ВДОВИЦАТА НА БРАЈАНТ: Ванеса пронашла неотворено писмо од Коби, еве што и напишал

Ванеса Брајант, сопругата на легендарниот кошаркар на Лејкерс, на Инстаграм пбјави фотографија од неотворено писмо од Коби Брајант. Таа го прочитала на роденденот – на 5 мај. „Вчера најдов плик со натпис на кого: За љубовта на мојот живот. Од твојот Папи. Чекав да го отворам писмото за мојот роденден. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – БРИТАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ОД ПОСТАРИТЕ ЛИЦА БАРАЛЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД РЕАНИМАЦИЈА: Еве што пишува во срамното писмо кое ги згрозило пациентите!

Додека бројот на заразени и починати од корона вирусот во Велика Британија рапидно се зголемува, лекарите се обратиле до голем број на постари пациенти со сериозни болести, да потпишат документ со кој се одрекуваат од реанимација во случај да заболат од корона. Во писмото се вели дека оние што го …

Повеќе »

МУДРИ МИСЛИ – ДОДЕКА СМЕ ТУКА МОЖЕМЕ ДА ТАНЦУВАМЕ! Писмото на оваа баба ќе ви значи повеќе од ПОСЕТА НА ПСИХОЛОГ! Нејзините зборови гаѓаат ДИРЕКТНО ВО МЕТА!

Наводно, баба и напишала писмо на својата пријателка а дури и да е измислено, ќе ви заштеди години на созревање и собирање пораки за животот. Многу е практично и открива како да направите разлика помеѓу важното и неважното. “„Драга моја, Сè повеќе читам а помалку бришам прашина. Седам во дворот …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕСТ ЗА ПОЧИТ – Девојче испратило честитка за роденден на тато во небото: Добила одговор во кој пишувало дека среќно пристигнало!

Шестгодишната Холи Морган, од Велика Британија, сакала на тато да му посака среќен роденден. Таа самата го напишала писмото и го испратила по пошта со помош на мајка си. Персоналот на поштата се погрижил ова прекрасно девојче да добие одговор! Нејзиниот татко, Најџел Морган, би наполнил 47. години. За жал, …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО+ФОТО) ФРАНЦИСКИ СТУДЕНТ СЕ САМОЗАПАЛИЛ СРЕДЕ ЛИОН: Не можел да живее со 450. евра, а во пораката ги обвинил водачите на Франција и ЕУ!

Француски студент (22), во саботата се запалил пред универзитетскиот ресторан во Лион, поради финансиски проблеми и е во критична состојба. Извори од болницата велат дека младиот човек претрпел изгореници на 90. проценти од површината на телото и е помеѓу „живот и смрт“. Студент на Сент Етјен недалеку од Лион на …

Повеќе »

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – СЕ’ ПОВЕЌЕ ЧИТАМ КНИГИ А СЕ’ ПОМАЛКУ БРИШАМ ПРАШИНА: Мудроста на оваа жена ќе ве освести!

Една баба и напишала писмо на пријателка. Овие зборови морате да ги прочитате: „Драга моја, Сè повеќе читам а помалку бришам прашина. Седам во дворот и уживам во погледот без да се грижам за плевелот во градината. Целото време го поминувам со семејството и пријателите, а помалку во работа. Животот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ НАС – ПОГЛАВИЦА ИСПРАТИЛ МОРНИЧАВА ЗАКАНА НА УБИЈЦИТЕ НА АМАЗОНИЈА: „Кога ќе ги исечете дрвата ги напаѓате душите на нашите претци, а наското ќе бидете и вие!“

Огромните пожари што избувнаа во Амазонија минатиот месец го потресоа не само Бразил, туку и целиот свет. Додека бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ги обвинува зелените активисти без никакви докази, неговите критичари ги обвинуваат неговите анти-еколошки политики, а медиумите и социјалните медиуми дебатираат за тоа колку навистина се опасни пожарите, често …

Повеќе »

ПИСМО НА БОСАНЕЦ ОД АВСТРИЈА СТАНАЛО ХИТ: „После еден месец ПЛАТА!Одлучете се дали ќе живеете во земјата која само ви оддзема, а ништо не ви дава“

Босанец кој живее и работи во Австрија одлучил со сите да ги сподели своите искуства. Своето писмо го објавил на службената страница на владата на еден од кантоните. Ова е неговото писмо: „Пред неколку месеци дојдов во Австрија па се сетив и на вас, моите земјаци. Штом дојдов, замислете, најдов …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Инспиративно писмо на една мајка до својата ќерка кое го воодушевило светот:„Ја мразам помислата дека и таа може да го помине истото што и јас!“

“Сакам мојата ќерка да израсне во девојка која ќе биде полна со самодоверба и љубезност, која нема да се плаши да го искаже својот став и ќе работи напорно за да го направи овој свет подобро место за живеење” Мајка напишала инспиративно писмо посветено на својата ќерка кое носи моќна …

Повеќе »