Tag Archives: писмо

(ФОТО) Меган Маркл открила шокантни семејни детали во писмо до кралот Чарлс

Пред две години Меган Маркл му напишала писмо на британскиот крал Чарлс во кое изразила загриженост за „несвесната пристрасност“ во кралското СЕМЕЈСТВО пишува Telegraph. Несвесната пристрасност спомната од Меган во писмото, а подоцна и во интервју со Опра Винфри, се однесува на дискусиите во кралското семејство за бојата на кожата …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО – ПИСМО ПАТУВАЛО НАД 100 ГОДИНИ И КОНЕЧНО СТИГНАЛО НА АДРЕСАТА: Еве што пишувало во него, приказната е навистина ШОКАНТНА!

По повеќе од сто години патување, конечно писмото пристигнало на вистинската адреса. Писмото било испратено во февруари 1916 година и неодамна пристигнало на адреса во улицата Хамлет, јужен Лондон, на големо изненадување на луѓето кои сега живеат на таа адреса. „Видовме на писмото дека годината е 16, но мислевме дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ НА БОЖИК ДОЗНАЛО ДЕКА ЌЕ БИДЕ ПОСВОЕНО: Подарокот ја открил најубавата вест, а видеото ги расплакало сите што го виделе

Едно момче добило божиќен подарок за кој не ни сонувал – дознал дека ќе биде посвоен и ги расплакал сите што го виделе видеото.Видеото од единаесетгодишното момче од Охајо кое на Божик дознало дека ќе биде посвоено со години важи за едно од најубавите празнични видеа.Видеото е создадено во 2018 …

Повеќе »

(ФОТО) Каква порака стигна од Србија по сензацијата на Хрватска и исфрлувањето на Бразил: „Зошто сега цел екс-ју навива за Хрватска во име на сите тие прекрасни поминати денови?“

Српскиот писател Стефан Симиќ, чии дела често се објавувани на многу портали во регионот, проговори откако Хрватска сензационално го исфрли Бразил и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство во Катар. Неговата објава ја пренесуваме во целост:„ ZAŠTO CELA EX YU SADA NAVIJA ZA HRVATSKU U ime svih onih divnih …

Повеќе »

(ФОТО) „ПРЕНЕСЕТЕ ЈА МОЈАТА ПОРАКА ДО ГРАЃАНИТЕ“: Што се крие во тајното писмо на Елизабета Втора што цели 36 години се чува во Австралија?

За време на нејзината државна посета на Австралија, кралицата Елизабета Втора оставила писмо со мистериозна содржина. Сè што е поврзано со Елизабета Втора е интересно и полно со различни теории, па луѓето ги интересира што појадувала, како и каков однос имала со своите деца, но и како го носела товарот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМНО ВИДЕО – Актерката му се обратила на Путин со бизарно видео: „Да ти бев мајка, светот да беше ладен, ќе умрев да те стоплам… ќе умрев за да ти го дадам животот“

АКТЕРКАТА АнаЛин Мекорд во четвртокот објави бизарно видео во кое се залага за мир меѓу Русија и Украина и му се обраќа на рускиот претседател Владимир Путин. „Почитуван претседателе Владимир Путин, многу ми е жал што не бев твоја мајка“, го започнала своето обраќање актерката, најпозната по улогата на Наоми …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО ГИ СНАЈДЕ – НА МААЛОТО ОД ПЕКОЛОТ им пречи гласното стенкање на двојката: Им испратиле полиција на врата, а тие им испратија ХИТ порака, РЕГИОНОТ во шок!

Брачен пар од Црна Гора наишол на осуда од соседите поради прегласно стенкање при водење љубов. Маалото од пеколот неколку пати го пријавило младиот и непослушен пар, но тие ги игнорирале и продолжиле гласно да стенкаат. Соседите решиле да им остават порака на влезот од зградата, која брзо завршила на …

Повеќе »

Тијана Периќ ја претставува Македонија на светскиот сајбер фестивал „Јунајтед вижн”

На новиот светски виртуелен забавен фестивал ЈУНАЈТЕД ВИЖН, Република С. Македонија ја претставува младата Тијана Периќ со песната „Писмо”. Ова е нов фестивал на кој учествуваа преставници од речиси стотина земји од цел свет. Гласањето е во тек, а гласаат клубовите од сите земји кои ја имаат лиценцата за учество. …

Повеќе »

(ФОТО) На Алјаска е пронајдено напуштено бебе, а покрај него била и потресната порака на неговата мајка

БЕБЕТО било пронајдено напуштено во картонска кутија на Алјаска со потресна порака од очајната мајка која рекла дека не може да го нахрани своето бебе. The Post пишува дека бебето на новогодишната ноќ го пронашла жителката на Фербенкс, Рокси Лејн, која објавила видео порака на Фејсбук. „Ве молам помогнете ми“, …

Повеќе »