Tag Archives: пилот

(ФОТО) Неверојатен гест на пилотот: Го свртел авионот за патниците да ја видат поларната светлина

Пилотот на EasyJet го свртел авионот за 360 степени над океанот во понеделникот вечерта за сите патници да можат да ја видат поларната светлина. Фотографиите, направени од патник на летот за Манчестер од Рејкјавик, покажуваат прекрасни нијанси на зелена, виолетова и розова боја на ноќното небо. Адам Грувес, кој ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Ива Матиќ, жената пилот на која ниту небото не ѝ е граница: „Со позитивна мисла тргнувам на лет!“

Ива Матиќ е првата жена пилот во Армијата која седна во воен хеликоптер и авион, а денес управува патнички авион во авиокомпанијата Виз Ер. На само 34 години, со помош на нејзината професија, посетила околу 60-тина земји во светот. Кога ќе каже дека по професија е пилотка луѓето на прва …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДАЛИ Е МОЖНО? – СЕ ПОЈАВИЛО ВИДЕО НА ПРОФЕСОР И УЧЕНИЧКА! И двајцата исфрлени од училиштето во исто време: Школото и неговата сопруга последни дознале!

Руски пилот добил отказ затоа што направил секс снимка со кадетка во пилотската кабина. Училиштето за летање на цивилното воздухопловство во Сасово ги отпуштило инструкторот по летање и неговата ученичка затоа што го префрлиле авионот на автопилот за да можат да се снимаат како имаат секс. Russian pilot instructor and …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жени се степала околу багажот во авион: Се влечеле за коса, а потоа и пилотот добил удар

Грди сцени го обиколија светот… Неколку жени се судриле пред авионот да полета на релацијата Истанбул-Тунис. Причината за тепачката била тоа што патниците чекале повеќе од еден час да се качат тројца патници. Кога конечно влегле во авионот, другите патници им приговарале поради поместувањето на багажот во кабините над седиштата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕЖИВЕАЛ ПЕКОЛ НО НЕ И КОРОНА – ПОЧИНАЛ СОВЕТСКИТ ХЕРОЈ КОЈ ИМАЛ ТЕШКА ЗАДАЧА ПОСЛЕ ХАВАРИЈАТА ВО ЧЕРНОБИЛ: Она што го направил неговиот тим е запишано во историјата!

Познатиот советски пилот Николај Антошкин, кој се прослави во отстранување на последиците од нуклеарната несреќа во 1986 година во централата во Чернобил, почина. на 78-годишна возраст во неговиот дом. Генералот Антошкин командувал со операцијата што требало да го запечати нуклеарниот реактор број 4, кој експлодирал и довел до една од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОГРОМНА ГРЕШКА НА ПИЛОТОТ: Пуштил девојка во кокпит – не наслутувал дека поради една фотографија животот ќе му се претвори во пекол!

Кога пилот на кинеската компанија „Ер Гуилин“ пушти девојка во кокпитот, тој не можел ниту да замисли дека тоа ќе го чини работа. Таа позирала во кокпитот, а пред неа имала послужување. „Многу сум му благодарна на пилотот! Многу сум возбудена“, напишала девојката објавувајќи слика на кинеската социјална мрежа Веибо. …

Повеќе »