Tag Archives: пијалок

КОНСУМИРАЈТЕ ГО НАУТРО – Овој пијалок ќе ви помогне да ги намалите мастите од стомакот

Отстранувањето на масните наслаги од стомакот може да биде многу напорно, па не е лошо да знаете неколку трикови со кои побрзо ќе ги отстраните масните наслаги, но и ќе го детоксирате телото и ќе го забрзате метаболизмот. Овој напиток за отстранување на масните наслаги стана тренд на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со автомобил се обидел да здроби лименка со пијалок, еве како поминал

АКО сте меѓу оние кои како мали се обидувале да застанат на лименка со пијалок, лесно ќе го погодите епилогот од овој експеримент со автомобил. Без да навлегуваме во теоријата на силата, доволно е да се знае дека цилиндрите се многу цврста структура под аксијално оптоварување. Ова очигледно не му …

Повеќе »

Прочистете го телото и вратете ја енергијата: Зајакнете го имунитетот со МОЌЕН пијалок

Напиток кој ќе ви го зајакне имунитетот… За да го одржите вашето тело здраво и да му обезбедите доволно енергија за правилно функционирање секој ден, неопходно е да се ослободите од токсините и штетните материи кои се акумулираат. Најдобар начин да го направите ова е да додадете намирници кои овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕВЕНЦИЈА: Хит пронајдоци кои спречуваат некој да ви става дрога во пијалоците на забавите

Журките најчесто ги поврзуваме со забава, муабет и веселба, но за жал во последно време и со потенцијални опасности. И не само ние – на пазарот се појавија практични предмети дизајнирани да обезбедат побезбеден „клабинг“. Во време кога многу се зборува за дрога за силување и инциденти во клубовите, потребно …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА НА ГОДИНАТА! Го оставила бебето да падне за да спаси чаша со пијалок!

Баба се нашла во голема дилема – да спаси чаша со алкохол или внуче од паѓање. Видеото кое со денови кружи на Интернет, стана вирално. Баба, за која се верува дека е од САД, одлучила да ја спаси чашата од падот, па многумина ја нарекоа „Баба на годината“ и добро …

Повеќе »