Tag Archives: петок

Познати се сите четвртфиналисти од Лигата на шампионите, еве кога е ждрепката за паровите

Откако се комплетираа последните два осминафинални натпревари, познати се осумте екипи кои се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите и сега со право можат да се надеваат на самиот крај и борбата за најпрестижниот трофеј. Синоќа работата ја завршија екипите на Реал Мадрид и Наполи, токму како што беше …

Повеќе »

Дождот дел од топлите денови – какво време не чека до среда?

Според најавите во попладневните часови во одредени делови на земјата ќе има дожд, но што предвидуваат синоптичарите до среда… Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. УВ= …

Повеќе »

Наближува петок 13., но на еден хороскопски знак ќе му донесе среќа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Оваа недела петок 13-ти и ретроградниот Меркур ќе се поклопат, па астролозите предупредуваат дека многумина би можеле да имаат проблеми во комуникацијата. „Бидејќи Меркур е таа проблематична планета на …

Повеќе »

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ТАГУВА ЗА АКИ – НИКОЈ НЕМА СРЦЕ ДА И КАЖЕ НА МАЈКАТА ДЕКА И ПОЧИНАЛ СИНОТ – Пријател на семејството: Многу се радуваше за доаѓањето на АКИ во СКОПЈЕ!

Во Македонија владее тага и неверување, цела држава жали за Аки Рахимовски. Пејачот на „Парни Ваљак“ е роден на 5. јуни 1955. година во Ниш, но набрзо со семејството се преселил во Скопје. Бидејќи неговиот татко бил професор по музика, на седумгодишна возраст започнал музичко училиште, клавир и отсек за …

Повеќе »

(ФОТО) Дирекцијата на трката започнува истрага: На Ферстапен му се заканува казна?

Макс Ферстапен боч поканет на состанок со управата на трката пред ГН на Холандија, бидејќи во петокот наводно претекнал друг болид под истакнато црвено знаме. Холанѓанецот возеше брз круг за време на вториот тренинг во Зандворт во петокот, кога беше прекинат. Потоа се појавија фотографии на кои се гледа како …

Повеќе »

Новак излегува од „затворот“ – Во петок игра турнир со ѕвездите

Големите тениски sвезди нема да играат само на Австралија опен, туку и на увертирата на најавениот турнир „A day at a Drive“, што ќе се одржи во петок на 29. јануари. Списокот на учесници е официјализиран, осум во машка и женска конкуренција ќе бидат актерите на турнирот – Серена Вилијамс, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Проблем со вратот, маки со Каренјо, Ѓоковиќ во полуфиналето на Ролан Гарос!

Новак Ѓоковиќ го победи Пабло Каренјо Буста со 4:6, 6:2, 6:3, 6:4 за три часа и десет минути игра и се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос, неговото десетто. Натпреварот беше многу, многу потежок отколку што покажува конечниот резултат. Ѓоковиќ излезе на теренот со кинези лента околу вратот и се …

Повеќе »

Иконата на грчката електронска сцена Никос Диамантопулос на журка во Скопје

Петоците веќе стануваат заштитен знак и гаранција за малку поинаква забава во првиот музички бар во нашата земја. За овој петок Intermezzo Music Bar го најавува гостувањето на иконата на електронската музика од соседна Грција, артистот чии хитови сè уште се вртат на најпопуларните подиуми и радиостаници ширум светот – …

Повеќе »

(ФОТО) Видовитост: Во петок во 11.45 часот прогнозирал дека на Евровизија ќе победи Холандија!

„Победник на Евровизија за 2019., Холандија…Ова ви го кажувам еден ден порано за да нема забуни оти сум единствен пророк во светот што до сега точно погодил. Сега е петок, 17. мај.2019. година,11.45 часот) напишал на својот профил на Фејсбук Иван Исцелител…

Повеќе »