Tag Archives: пет години

(ФОТО) „Мамо, дали ќе умрам“, ме праша петгодишниот син кој се зарази со вирусот!

Мајката искуството со својот син го нарекла најлошото од нејзиниот живот, а на Фејсбук објавила и фотографии од нејзиниот син како предупредување на другите родители. Една мајка во Англија опишала како, инаку, нејзиниот здрав 5-годишен син кој брзо развил симптоми на коронавирус и завршил во болница ја прашал дали ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родителите го тепале синот (5) до смрт: Страдал уште од раѓање!

Првите два месеци во притвор, мајката одбивала да признае за злосторството и тврдела дека попрво ќе се самоубие отколку да му наштети на семејството, обвинувајќи го неговиот татко. Момче (5) од Илиноис,кое било претепано до смрт и закопано во плиток гроб од неговите родители, четири месеци пред смртта на лекарите …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОТКАЖУВАЛ – АНДРЕЈ 5. ГОДИНИ БИЛ ПРОСЈАК, А ДЕНЕС ЗАРАБОТУВА 100.000 долари: Одлучил својата тајна даја подели со цел свет!

Андреј Јик, скоро пет години  живеел како просјак, а парите што ги добил ги штедел за да уреди студио и да започне канал на Јутјуб. Андреј денес е познат човек од Јутјуб, кој преку својот канал заработил повеќе од 100.000 американски долари за само една година. Тој вели дека неговиот …

Повеќе »

Дели пари на улица: Полицијата го бара мистериозниот добротвор

Британската полиција го бара мистериозниот добротвор, кој остава коверти полни со пари на градска улица во малиот град Блекхал Колера, на северот на земјата. Непознато лице остава пари од 2014 година. На почетокот на оваа недела, тие пронашле плик со 2.000 фунти. Ова е четврт плик од почетокот на годината, …

Повеќе »

(ФОТО) ИНСПИРАЦИЈА ЗА ДРУГИТЕ ДЕЦА: Девојче за секоја хемотерапија се облекува како една од принцезите на Дизни

Многумина облекувањето го земаат здраво за готово, но за некои, изборот на одредена облека може да направи да се чувствуваат подобро. Одличен пример за ова е Лили Дуранте. Петгодишно девојче боледува од глиома на оптичкиот пат, бавен растечки тумор на мозокот кој влијае на оптичките нерви, пренесува BoredPanda. Пред околу …

Повеќе »

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез звуци, се враќа пред домашната публика овој септември. На 18.09.2019 година, под отворено небо, на платото „Мајка Тереза” пред Националната Опера и Балет, публиката повторно ќе има можност да ужива во изведбата на Павле Камилоски. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова село немало пат па мештаните сами изградиле тунел во карпа: За 1. километар им требале пет години но направиле архитектонско чудо!

Кинеското село Гуолианг со децении имало голем проблем. Високо во планината Таиханг, единствениот пат до нив биле стрми скали. Околу 350. жители на ова изолирано место со години ги молеле надлежните да изградат пат кој би ги поврзувал со остатокот на светот. #AmazingChina: carved through a mountain, the Guoliang #tunnel …

Повеќе »

(ФОТО) Петгодишно дете со албинизам станал модел за детска облека: Недостатокот претворен во уникатност!

Пет годишниот Елајџа Енверем е момче со впечатлив изглед. Има светла кожа и бела коса. Имено, од раѓање има албинизам што значи дека неговиот организам не може да го создава пигментот меланин. Момчето не сфаќало поради што луѓето со голем интерес гледаат во него и поради што изгледа понаку па …

Повеќе »

„Човек да пукне од тага“: Девојчето Јана секој ден проси на улица а нејзината желба ќе ви „го скрши“ срцето

Желбата на Јана не се парите кои неуморно ги собира… Девојчето Јана со денови проси на една белградска раскрсница. Има пет години, сама е на улиците на големиот град и веројатно е уште една жртва од злоупотреба на децата од страна на родителите, во цел на просење. Повеќето возачи го …

Повеќе »