Tag Archives: пеп гвардиола

Меси и Гвардиола донирале по 1. милион евра за борба против корона вирусот

Најдобриот фудбалер на светот и напаѓач на Барселона, Аргентинецот Лео Меси донирал еден милион евра за борба против коронавирусот. Донацијата на аргентинскиот репрезентативец ќе биде поделена помеѓшу Клиничката болница во Барселона и еден медицински центар во неговата земја. „Лео Меси даде донација за клиниката за борба против коронавирусот“, напишале од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Агуеро го уништил – Гвардиола на бекот од 50. милиони евра му објаснил како да се брани од дриблинг!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е познат како еден од најдобрите учители во светот на фудбалот, а на Интернет се појавило видео во кое му објаснува на неговиот дефанзивец Кајл Вокер како да се брани во ситуација еден на еден. Видео кое се појави на Интернет, покажува ситуација кога …

Повеќе »

(ФОТО) Пеп Гвардиола има колекција часовници вредни повеќе од 1.000.000 фунти!

Пеп е голем љубител на часовници, и тоа од оние најпознатите, па меѓу нив се издвојувале и неколку „Ролекси“ секој во вредност од повеќе од 10.000 фунти Предводникот на Манчестер Сити, Шпанецот Пеп Гвардиола, во првото коло од новата сезона против Арсенал забележа победа, а на тој натпревар беше облечен …

Повеќе »