Tag Archives: пензија

(ФОТО) Некогашната прва тенисерка на свет – Каролина Возниацки – чека бебе!

Поранешната светска тенисерка број еден Каролина Возниацки објави дека е бремена и чека девојче. 30-годишната бивша тенисерка која се повлече од тенисот поради артритис е омажена за поранешниот кошаркар Дејвид Ли, а треба да се породи во јуни.   View this post on Instagram   A post shared by Caroline …

Повеќе »

(ВИДЕО) На кучето кое било рането во акција полицајци му приредила посебна свеченост за испраќање во пензија

Кучето Арло ја започнало својата кариера во полициските редови во 2019. година. Арло бил верен заштитник на својот партнер и чувар на мирот во заедницата. Но, по успешното учество во безброј случаи, Арло неодамна бил ранет за време на судир со вооружен осомничен. Арло бил застрелан двапати – но за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како синот со подарок го расплакал татко му? Видео кое го обиколува светот!

Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога го следат околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготвил на татко му нешто на што не се надевал. Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога следи околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготви на татко му нешто на што …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата Елизабета немилосрдна: Ќе го прескокне сопствениот син по наследен поредок!? На Чарлс повторно му бега тронот

Се шпекулира дека принцот засекогаш ќе остане само принц… Владеењето на 94-годишната кралица Елизабета Втора е при крај, со оглед на нејзината возраст, а круната треба да ја наследи нејзиниот син – принцот Чарлс (72). Но, врз основа на гласините од дворот во британските медиуми, веќе некое време се шпекулира …

Повеќе »

(ФОТО) Славната тенисерка за болеста:„Како да ме удри автобус!“

Каролина Возниацки, поранешната најдобра тенисерка во светот, отворено проговори за здравствените проблеми што ја натераа да стави крај на кариерата. Во 2018. година, неа и беше дијагностицирана автоимуно заболување, ревматоиден артритис, кој ги напаѓа зглобовите, кожата, очите, срцето и крвните садови. Како што изјави, своите први проблеми ги почувствувала на …

Повеќе »

(ФОТО) Го загубила синот, отишла во пензија и ставила точка на кариерата: Што ја натерало Тина Тарнер (80) повторно да запее?

Младиот диџеј успеал да ја убеди да се врати на работа… На задоволство на милиони обожаватели, легендарната Тина Тарнер го прекршила својот збор и покрај тоа што, откако трагично го загуби својот син пред две години рече дека ќе се пензионира. Сега го замрзнала тој статус, за да гонаправи ремиксот …

Повеќе »

Конор Мек Грегор објавил крај на кариерата!

Конор Мек Грегор, ирски ММА борец, објавил дека се повлекува од овој спорт. Тој ненадејно го најави повлекувањето на Твитер, неколку минути откако Аманда Нунјез доминантно ја победи Фелисија Спенсер на „УФЦ 250“. “Здраво луѓе, решив да заминам во пензија. Ви благодарам на сите за прекрасните спомени. Какво возење беше! …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИМЕР ЗА СИТЕ – За подвигот на овој доктор зборува цел свет: „Должноста на лекар е да помогне кога е најтешко, страв не смее да има!“

Овој човек е вистински херој и пример за сите! Состојбата во Италија со вирусот корона не се намалува со денови, а вирусот се шири со голема брзина. Таа држава се соочува со недостиг на лекари и професионалци кои се подготвени да се борат со овој злобен непријател. Доктор Ѓиано целиот …

Повеќе »

(ФОТО) Големиот Арпад Штербик во пензија поради корона вирусот!

Поранешниот голман на Вардар, Арпад Штербик објави крај на ракометната кариера поради коронавирусот. Миленикот на вардаровите навивачи, кој сега е под договор со Веспрем, вели дека веќе го одиграл својот последен натпревар во кариерата. Не верува дека со своите 41 година ќе може да се врати на ракометните терени по …

Повеќе »