Tag Archives: пенелопе круз

(ФОТО) ВО ТОП ФОРМА – Пенелопе Круз објавила серија провокативни фотографии и воодушевила со својот изглед на 48 години

Една од најубавите актерки на денешницата, Пенелопе Круз, објави низа провокативни фотографии и предизвика неверување со својот младешки изглед. View this post on Instagram A post shared by DUST MAGAZINE (@dustmagazine) Пенелопе позираше за магазинот Dust, а дел од разголените фотографии сподели на својот Инстаграм профил. View this post on …

Повеќе »

Отворен е 78. Филмски фестивал во Венеција, кои дами привлекоа најмногу внимание со тоалетите?

Режисерот и неговата муза, облечени во црно, одеа по црвениот тепих распространет на венецијанскиот Лидо покрај морето, пред собраните голем број фоторепортери, но поради мерките против ковид без публика што може да се доближи до sвездите. 78. Венецијанска Мостра, најстариот филмски фестивал на светот, беше отворен синоќа со најновото дело …

Повеќе »

(ФОТО) 20. убавици (и глумци) со криви носови и заби:Талентот ги победил „критериумите“ на Холивуд

Преубава бела насмевка е апсолутен фаворит во Холивуд, но некои од светските ѕвезди сакаат нивната вилица да остане единствена, наместо совршена, според „нечии“ мерила. Додека некои познати личности се горди на своето растојание помеѓу „единиците“, мноштво се’ сепак оние кои се одлучиле за дентална корекција. Ова е список на светски …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Версаче осудува: Серијата за него не е вистинита!

Пред премиерата на ТВ серијата „Американска крими-приказна – Убиството на Џани Версаче“, се огласи семејството на легендарниот моден дизајнер. „Семејството Версаче ниту даде дозвола ниту учествуваше во создавањето на ТВ серијата за смртта на Џани Версаче. Бидејќи Версаче не ја одобри книгата на која таа делумно е заснована ниту, пак, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) „Убиство во Ориент Експрес“: Џони Деп пијан ја расипал премиерата

Премиерата на долгоочекуваниот филм на годината во кој глумат извонредни глумци, беше одржана синоќа во Лондон. Ѕвездите на најновиот и најпопуларниот роман Агата Кристи “Murder on the Orient Express” придонеле лондонската премиера да биде една од најгламурозните во Ројал Алберт Хол. Мишел Фајфер, Џони Деп, Дејзи Ридли, Пенелопе Круз, Оливиа …

Повеќе »

(ФОТО) На „Мостра“ поради необичниот фустан сите гледале во преубавата Пенелопе Круз

Холивудски пар од соништата – Главните улоги во филмот за љубовната врска на Пабло Ескобар и новинарката Вирџинија Валехо ги толкуваат сопружниците Јавиер Бардем и Пенелопе Круз Филмскиот фестивал во Венеција овие денови е место каде што се собираат најголемите светски ѕвезди. Меѓу филмовите кои премиерно се прикажани во рамките …

Повеќе »