Tag Archives: пее

(ВИДЕО) Ѓоковиќ направил шоу на свадбата на неговиот брат. Погледнете како испеал позната песна

НОВАК ЃОКОВИЌ минатиот викенд беше на свадбата на неговиот брат Ѓорѓе и инфлуенсерката Сашка Веселинов. Да потсетиме, еден од најдобрите тенисери во историјата поради „лични причини“ го откажа настапот за Србија на Дејвис купот, а српските медиуми објавија дека причина е венчавката. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАБОРАВЕНА СНИМКА ОД РАСПЕАНИОТ ПУТИН Вака испеал американска хит песна! Му аплаудирале многу холивудските ѕвезди!

Пред 12. години, во декември 2010. година, сега актуелниот претседател на Русија, Владимир Путин, тогаш бил премиер кој се чини дека имал повеќе време да се посвети на некои позабавни активности. И’ додека последните денови цел свет го вперува прстот кон него поради кризата во Украина и неговата одлука да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болеста не го уништила неговиот дух: Малото момче на цел глас ја испеал омилената песна во болницата  и сите ги „извадил од памет“!

Малото момче не дозволило неговата болест да го наруши неговиот весел дух Момчето Мигел од Бразил било примено во болница поради гастроентеритис: иако таквите институции главно будат страв кај возрасните, а особено децата, ова дете не го покажало тоа во ниту еден момент. Лежејќи во болнички кревет, одеднаш го слушна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Питбул ја пеел среќен роденден, луѓето велат: Најдоброто нешто што ќе го видите денес!

Питбулот Турбо ги покажа своите пејачки способности пеејќи им среќен роденден на членовите на неговото семејство. Браќата Шон и Тајлер седат на маса со роденденски колачи пред нив, додека нивното семејство, вклучително и куче, им пее роденденска песна. Турбо уживал во можноста што му била дадена, уживал и гласно врескал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче од Србија го воодушеви регионот со изведба на песна од Тоше Проески

Изминатиов период на социјалните мрежи почна да кружи видео од едно талентирано момче од Србија чиј глас едноставно го воодушеви регионот. Српската новинарка Весна Малишиќ на својот фејсбук-профил сподели видео од момче, кое веројатно е дел од тимот на комуналните служби во Белград. Но, нема дополнителни информации за него, ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонско четиридишно девојче „ги залуде“ фановите на „Дивље јагоде“ во Босна

Девојчето има четири годии и се вика Ива  Стојкоска и од видеата на Фејсбук се гледа дека од мали нозе е по музиката… На Фејсбук се појави снимка на двегодишно девојче кое сите ги „залудела“ со својата изведба на песната „Мотори“ на добро познатата група „Дивље јагоде“… Имено, симатичното девојче …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА УБАВ ДЕН: 6. годишно девојче ја свири „Take me to the moon“

Талентот е нешто што не може ниту да се купи ниту создаде…Со него се раѓате, а понатаму зависи од вас… Токму со талент за музика се има родено 6. годишната Миумиу (според Јутјуб) која свири гитара и пее…Преслаткото девојче се извинува што не го говори (и пее) англискиот подобро но …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Веселиот камионџија“ пријатно изненади: Песна за сите мајки – со посвета – во изведба на неговата мајчичка!

Често можеме да го слушаме и гледаме, Андруш Ангелковски, како си пее, онака за душа, додека патува… Но, во последното видео пријатно изненади и ни откри од каде е неговиот талент за пеење. Од неговата мајчичка… Е, во ова видео Андруш не пее туку ја остава неговата мајка да испее …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ако не ја знаете македонската химна можете да ја научите од момчево од Пакистан: Ја пее извонредно!

Под видеото еден Македонец пишува: „85% од сите што живеат во Македонија не ја знаат химната!“ Межеби е и така, но секогаш не радува кога некој во „некое“ странство ќе испее некоја македонска песна како што беше случај со хорот од Јордан… Но, ова момче од Пакистан ја пее химната …

Повеќе »