Tag Archives: Павле Камилоски

(ВИДЕО) Одблизу со Павле Камилоски: „Никогаш не ме интересираа предрасудите, затоа што кога некого вистински го сакаш, годините не се важни…!

Од работа на брод до музика – не било лесно. Победата на талент-шоуто на бродот на кој работел е всушност моментот кога решил да почне да пее… Македонскиот музичар и уметник Павле Камилоски потекнува од познато галичко семејство. Со сто мераци зборува за Галичник. Не само за убавините на селото …

Повеќе »

ВО ПЕТОК – Љубов, вино и Павле Камилоски: Празник за сите сетила!

Се вели убавите нешта одат во пар – а љубовта и виното се оној совршениот. Неверојатна комбинација. А кога сето е зачинето со гласот на уникатниот Павле Камилоски тогаш имате празник за сите сетила. Затоа не пропуштајте да бидете дел од настапот на уникатниот Павле Камилоски – одлична музика, квалитетно …

Повеќе »

„Мала Италија патува” по петти пат ќе донесе извонредното музичко доживување

Единствениот музички настан кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез звуци, се враќа пред домашната публика овој септември. На 18.09.2019 година, под отворено небо, на платото „Мајка Тереза” пред Националната Опера и Балет, публиката повторно ќе има можност да ужива во изведбата на Павле Камилоски. …

Повеќе »

Спектакуларно доживување на „Мала Италија патува 2“ со Павле Камилоски

Долгоочекуваниот концерт на Павле Камилоски се случи вчера во преполната сала на Македонска опера и балет. Павле Камилоски воодушеви со својата изведба и ни ги претстави интернационалните култури на најдобар начин – со музика и танц. Тој го започна концертот тргнувајќи од Италија и со својот прекрасен глас ни ја …

Повеќе »

Втора вечер на „Мала Италија патува“ посветена на пациентите од Онколошкото одделение од Детската клиника во Скопје

„Како што знаете Мала Италија патува настана спонтано, од голема љубов кон медитеранската музика. Успехот на проектот, за мене не би бил целосен, доколку не го споделам со една од најважните здравствени установи во нашата земја, Клиниката за детски болести во Скопје, односно Одделот за онкологија, изјави Павле Камилоски“. Проектот …

Повеќе »

Мал број билети се останати за септемврискиот спектакл „Мала Италија патува 2“

Извонредните италијански песни во изведба на Павле Камилоски и оваа година ќе ја доловат италијанската музичка заводливост. “Малата Италија” е настан кој традиционално ќе се одржи по четврти пат на 19 септември, во големата сала на Македонската опера и балет во 20.00 часот. Оваа година, во придружба на Павле Камилоски, …

Повеќе »

Септември во звуците на „Мала Италија патува 2“ со Павле Камилоски

Новото продолжение на проектот „Мала Италија патува“ ќе се одржи на 19 септември во 20.00 часот во големата сала на Македонска Опера и Балет. На настанот ќе ги слушнеме најубавите песни од италијанската, француската и шпанската музика. Иницијатор на овој проект е Павле Камилоски, кој го започна патувањето низ најубавите …

Повеќе »

„Мала Италија патува“ продолжува и оваа година заедно со Павле Камилоски

Извонредните италијански романтични песни во изведба на Павле Камилоски и оваа година ќе ја доловат италијанската музичка заводливост. Целовечерниот концерт,„Мала Италија патува 2“ ќе се одржи на 19 септември во 20.00 часот во големата сала на Македонска Опера и Балет. Оваа година, во придружба на Павле Камилоски, на големата сцена …

Повеќе »