Tag Archives: патувања

(ФОТО) Есента на будванската ривиера најави нови туристички трендови

Невообичаено топлиот октомври со морска температура од 23 степени, како и пониските цени на хотелите и приватниот смештај во Будва, ги натера туристите од целиот свет нестрпливо да уживаат во природните убавини, како и разновидната понуда на угостителите од Будва. Според најновата проценка на тековната состојба во Будва престојуваат околу …

Повеќе »

(ФОТО) Сликата на еден пар станала хит – Ќе ви биде јасно зошто кога ќе ја видите цела!

Високите луѓе, поради совјто раст, секојдневно мораат да се справуваат со разни ситни проблеми, од удирањето на главата во таван до непријатности во јавниот превоз или за време на летот…BrightSide собрал галерија која прикажува некои од овие ситуации… 1. Dealing with a tall people problem. Dealing with a tall people …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ – СВРШЕНИКОТ ПОРАДИ ЉУБОВНИЦА ЈА ОСТАВИЛ 3 МЕСЕЦИ ПРЕД ВЕНЧАВКАТА: Не тагувала бидејќи имала ГЕНИЈАЛНА идеја поради која станала БОГАТА и позната!

Одмаздата се служи ладно, но ако ја прашате Кејти Колинс, нејзината животна мантра е – треба да биде добро изладена! Три месеци пред свадбата ја напуштил свршеникот, иако била подготвена да застане со него на олтарот. Наместо да падне во депресија и да започне живот со 15 мачки, таа направила …

Повеќе »

(ФОТО) Ракот и го скратил животот на 35. години но оставила писмо кое е добро секој да го прочита!

“Не ги сфаќајте сериозно малите работи, живејте малку” Животот е убав и треба да се живее со полни гради бидејќи кога ќе сфатите дека ви преостанува уште малку време, често е доцна да им се препуштите на авантурите и да уживате во сè што ви е на дофат на рака. …

Повеќе »

Земја во која работодавачите ве тераат да го живеете животот и да патувате!

Австралијанците знаат зошто живеат… Компанијата Ernst & Young на своите вработени им понудила 6. до 12. недели одмор „за живот“. Што значи тоа? Времето кое компанијата ви го нуди можете да го искористите за патувања, завршување некоја друга работа или едноставно одморање во топлината на домот. Компанијата, на своите вработени, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан Блок“: Интернет заработка??? Како да не паднете во измама?

Во новиот „Урбан Блок ќе ви откриеме: – Како најбрзо и најсигурно да заработувате онлајн – Каде да патувате оваа есен – Какви бои, фризури, веѓи ќе бидат модерни оваа сезона… Сабота, 12:30, Алфа ТВ

Повеќе »

(ФОТО) “Подебела е десет килограми”: Необичниот изглед на Меланија поттикнал секакви гласини!

“ДВОЈНИЧКАТА” на Меланија Трамп се вратила. Првата дама на Соединетите Американски Држави неодамна со нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, била на патување во Охајо, а таму стигнала во чудно издание. Набргу, оживеала старата теорија за двојничката, која ја менува кога не може некаде да оди со Трамп. Во текот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оскари 2018: Номинираните и’ оваа година ќе добијат подароци вредни повеќе од 130.000 долари

Освен честа што се номинирани како подарок ќе добијат вреден накит, фластери за потење под пазувите како и курс на кој ќе научат „како да се ослободат од фобиите“… Посебни подароци за глумците кои се номинирани за Оскари, така наречените „goodie bags“ е традиција долга 16. години. Тие се како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Тропскиот рај Маурициус идеален за посета во мај, сега е време за резервации!

Актуелни и забавни теми се дел од новиот Урбан Блок. Еве што ќе гледате: – Кожата по 50-тата година од животот бара посебна нега, кои состојки даваат најдобри резултати – Високите потпетици, помош или измачување за жените – Сезона на грипови и вируси, како да се заптитите – Вистинско време …

Повеќе »