Tag Archives: патолог

(ВИДЕО) Црногорски лекар, кој работи во Русија, ја примил вакцината Спутник V и опишал како се чувствува!

Д-р Сергеј Бољевиќ, раководител на Одделот за патологија на Универзитетот Сеченов во Москва, беше меѓу првите кои ја примија руската вакцина против коронавирус Спутник V. Сега, по втората доза, открил како се чувствува. Откако ја добил втората доза, во интервју за Слободна Далмација, тој вели дека се чувствува одлично. „Се …

Повеќе »

(ФОТО) Роберт Дејвид Хол од серијата „ЦСИ“ го слави 73. роденден: Симпатичниот патолог не куца поради улогата – пред 40. години доживеал стравична несреќа па морале да му ги ампутираат и двете нозе!

И покрај сите несреќи што го следеле, sвездата на серијата „CSI“ најде време да ги инспирира другите. Роберт Дејвид Хол е роден на 9. ноември 1947. година во Источен Оринџ, Њу Џерси. Студирал во гимназијата Тустин во Калифорнија и во 1971. година дипломирал англиска литература на УЦЛА.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА ПИЕШ НЕ ВОЗИ: Невидена мерка за несовесните возачи во Молдавија!

Си возел пијан, ја сакате возачката дозвола назад? Може, работи во мртовечницата на труповите убиени во несреќите… Прекршителите од државата добиваат шанса за „искупување“ со дополнителна едукација за штетноста на возење во пијана состојба…Молдавија, сместена помеѓу Романија и Украина, е најсиромашната земја во Европа и е позната и како земја …

Повеќе »

Патолог ја открил вистината за гласините дека принцезата Дијана била трудна кога умрела!

Доктор Ричард Шепард е еден од најпознатите светски патолози кој во текот на својата кариера прегледал повеќе од 23. илјади тела, а едно од нив било и она на принцезата Дијана откако го загубила животот во трагична сообраќајна несреќа. За Daily Mail раскажал кои се бизарните прашања кои луѓето му …

Повеќе »