Tag Archives: паста

ЕДНА лажица ТААН содржи 10% од дневната вредност на многу хранливи МАСТИ, витамини и минерали: Вметнете го во вашата исхрана!

Таан е пржена мелена паста од семе од сусам со лесен вкус… Оваа состојка е особено широко користена во азиската и медитеранската кујна, иако за многумина таанот е познат како една од состојките на хумусот. Се чини дека оваа паста е поврзана со магијата на Истокот: покрај кулинарските придобивки, има …

Повеќе »

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа има поширока намена, па затоа може да ви помогне при многу здравствени проблеми, доколку го користите правилно и редовно. Сода бикарбоната е еден од главните состојки во многу здравствени препарати, па затоа често се користи …

Повеќе »

(ФОТО) Едноставни италијански правила за совршени тестенини

Тестенините се едно од најомилените јадења ширум светот. Поголемиот дел од нас барем еднаш неделно ужива во тестенини, а начините на кои ги подготвуваме се различни. Но, доколку сакате секој пат да направите најдобри тестенини, тогаш ви советуваме да се придржувате кон следните петнаесет правила на најголемите мајстори за подготовка …

Повеќе »