Tag Archives: партнер

Партнерот кој ве сака во кревет прави некои од ОВИЕ 15 работи: Јасен знак дека сте го нашле вистинскиот!

Сексот со саканата личност е секогаш посебен. Но, за да се увериме дека љубовта е обострана, треба да обрнеме внимание на одредени знаци кои во кревет ќе ги покаже само некој кој навистина ве сака. Ви пренесуваме 15 мали, но значајни работи на кои многу корисници на Интернет се сетија …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле првите фотографии, се омажила ѕвездата од серијата „Игра на тронови“

Актерката Лена Хеди, најпозната по улогата на кралицата Серсеј во серијата „Игра на тронови“, го кажа судбоносното „да“ на својот партнер Марк Менцак. Како што пишува „Дејли мејл“, свадбената церемонија се одржала во Пуља, Италија, а на големиот ден на Лена присуствувале многу светски ѕвезди, меѓу кои и оние од …

Повеќе »

Реченици кои не ги изговорува ПАРТНЕР КОЈ ВЕ САКА И ВЕ ПОЧИТУВА: Знак се на пасивна агресија, презир или незрелост

Немате што да барате во врска во која партнерот не ве почитува и прави да се чувствувате помалку вредни Веќе сте сфатиле кои работи треба да си ги кажувате секој ден, плус волшебните зборови кои можат да ги смират речиси сите расправии. Но, што е со работите кои вашиот партнер …

Повеќе »

Ваквото однесување го „гуши“ партнерот: Најчестите знаци на токсична врска кои ги тераат луѓето да бегаат

Врските, навидум убави, пропаѓаат поради токсичното однесување на едниот или двајцата партнери. Понекогаш не сме ни свесни за негативното однесување што го имаме додека не ги достигнеме крајните граници. „Кога работам со парови, токсичните врски би ги дефинирала како оние каде што има постојани шеми на штетно однесување што се …

Повеќе »

Кога барате партнер за цел живот, важни се само овие две работи

Речиси и да нема личност на светот која не се труди да ја пронајде својата сродна душа за емотивна врска. Но, како да знаете дека сте го нашле мажот со кој сакате да го поминете остатокот од животот? Сè мора да биде едноставно од самиот почеток Од моментот кога ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Џон Траволта скршен од смртта на Оливија Њутн-Џон: „Твој сум од првиот пат кога те видов“

По веста дека на 74-годишна возраст почина австралиската актерка и пејачка Оливија Њутон-Џон, на социјалните мрежи набрзо се огласи и нејзиниот колега од култниот „Брилијантин“, актерот Џон Траволта (68). „Најдрага моја Оливија, ти ги направи нашите животи многу подобри! Твоето влијание беше неверојатно. Те сакам многу. Ќе се видиме повторно …

Повеќе »

ПОСТАВЕТЕ ГРАНИЦА – Три знаци дека вашиот партнер ве контролира!

Честопати овие критики доаѓаат под маската на „тој го сака само најдоброто за вас“ Врската со „контрол фрик“ може да биде многу деструктивна за вас. Размислете добро дали сакате да останете во него. Здравиот однос меѓу двајца се заснова на почит и во него двете страни треба да бидат еднакви. …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОПАДНАТАТА ЅВЕЗДА НА ДИЗНИ ТАЈНО СЕ ОМАЖИЛА: Пороците ја уништуваа, но среќата ја нашла покрај него!

АМЕРИКАНСКАТА актерка Линдзи Лохан (36) на својот Инстаграм профил ја сподели радосната вест со своите фанови. Имено, Линдзи објави слика со својот партнер Бајдер Семс (35) и открила дека се венчале. – Јас сум најсреќната жена на светот. Ме пронајде и знаеше дека сакам да најдам среќа и благодат, во …

Повеќе »

ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА – ПАРТНЕРОТ МЕ ИЗМАМИ СО СОПСТВЕНАТА ЌЕРКА: „Побегна од насилно момче, а потоа ми забоде нож во грб!“ Еве како дознала за АФЕРАТА!

Една жена доживеала агонија кога нејзиниот партнер ја изневерил со родената ќерка. Таа во очај анонимно се обратила до експерт за врски за совет. – Кога ќерка ми мораше да побегне откако го остави своето насилно момче, не се двоумев да и го понудам мојот дом. Сепак, последното нешто што …

Повеќе »