Tag Archives: парк

(ФОТО) Кралското семејство НЕПРЕПОЗНАТЛИВО – без обезбедување седнале во парк на ручек!

Вилијам и Кејт биле слика на семејно блаженство додека вчера уживале на ручек со своите деца. Двојката изгледала опуштено додека седела на дрвена маса во паркот, со принцовите Џорџ и Луис, како и принцезата Шарлот, додека грицкале чипс и плескавици. View this post on Instagram A post shared by KEMBRICISTAN …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Поканила 22. деца на роденденот на својот син: Никој не се појавил!

Мајка на нејзиниот профил @ dawners86 на ТикТок во својата објава зборувала за траумата што ја доживеал нејзиниот син. Како што објаснила, таа поканила повеќе од 20 деца на неговиот шести роденден, а дружењето морало да биде на отворено, за сè да биде според ковид правилата. Снимајќи ја пустата околина, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче направило сцена и глумело дека е мртво бидејќи не сакало да си оди од паркот

ДОДЕКА еден убав сончев ден Макс Лукас седел во парк во Амстердам, видел смешна сцена, која решил да ја сними и сподели на својот профил на ТикТок. Постара дама одела по патеката и изгледала малку фрустрирано. Таа го водела кучето на поводник или поточно се обидувала да го поведе, бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАПОНИЈА – Ѕирнете во најубавиот парк на светот: Четири милиони сини цветови пружаат неверојатна магија

Јапонија е инаку препознатлива по цвеќето сакура, а четири милиони ситни сини цвеќиња, кои потсетуваат на мали сини самовили, цветаат секоја година во Хитачи во Ибараки. Тогаш паркот изгледа волшебно и плени со својата посебна убавина. На тоа место има околу 4,5 милиони расцветани цвеќиња кои обезбедуваат најубав поглед и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Робот на четири нозе ги потсетува луѓето во паркот да држат растојание!

Во време кога едноставно споделување на просторот со друго лице може да биде опасна активност, многу влади, аеродроми и болници ги откриваат придобивките од користењето на роботите за безбедно чистење на површините и испорака на стоки и пакувања. А роботите во Сингапур добија друга задача. Властите таму го користат роботот …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВ ПАРК – Завеса од цвеќе: Парк како вистинско уметничко дело!

Овој парк изгледа како вистинско уметничко дело. Тоа е омилено место за љубителите на цвеќето, како и за оние кои сакаат да се релаксираат во природа. Цветниот парк Ашикага во Јапонија се наоѓа во Ашикага, околу осумдесет милји оддалеченост од Токио. Се смета за најдобро место во Јапонија за проучување …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА СЕ ШТИТИ ПАРК: На – 27. степени се обединиле и протестирале против уништување на паркот!

Жителите на Сургут во Сибир се држат за раце за да спречат уништување на паркот поради изградба на автобуска станица. Денес, на темпертура од – 27. степени.

Повеќе »

(ВИДЕО) Слон носел мртво младенче а она што го направиле другите слонови нема да ви се верува!

Чуварот на паркови во Индија, Пареен Касван, неодамна видел нешто тешко може да се поверува. Тоа го сменило неговото мислење и за слоновите и за животните. На снимката што ја објавил и станала многу популарна, се гледа групата слонови како жали над својот млад починат член. Сообраќајот запрел и луѓето …

Повеќе »

(ФОТО) Пијанино во центарот на градот: „Ќе свирам додека љубовта на мојот живот не ме прими назад“

Лук Хауард (34) со свирење започнал во саботата наутро и рекол дека тоа е последен обид повторно да го освои срцето на својата девојка која му го променила животот. Прекинале после четири месеци врска… Британец со „скршено срце“ одлучил, на необичен начин, да ја врати својата љубов – во центарот …

Повеќе »