Tag Archives: Париз

(ФОТО) TripAdvisor избрал:Ова е најдобриот град за патување во 2018. година!

На TripAdvisor советуваат дека секој патник во Градот на светлината мора да проба „pai au chocolat“, да оди на прошетка покрај Сена, да ги посети Ајфеловата кула и Триумфалната капија. Интернетската платформа за патниците на TripAdvisor ја исфрлил својата традиционална листа на најдобри дестинации во светот, која се работи според …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи го оставила црнилото дома и „паднала“ на најголемиот заводник на 20. век

Заводливата италијанка, која важи за подвижната секс божица, Моника Белучи повторно го истакна својот сексапил на синоќешните награди “Лумиер” кои се одржаа во Париз. Таа на црвениот тепих се појави со колегата Жан Пол Белмондo, кои добија специјално признание за нивната врвна кариера. Моника ја остави “црнината” зад себе и …

Повеќе »

Пенелопе Круз ќе добие почесен Цезар

Овогодинашното доделување на Цезар ќе биде посветено на големата француска актерка Жана Моро кој почина во јули 2017. година. Шпанската актерка Пенелопе Круз на 2 март во Париз на 43. свечено доделување на наградите на француската Академија на филмска уметност ќе добие почесен Цезар, соопшти денеска академијата. „Како муза на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов филм на Клинт Иствуд по вистински настан: Нивните храбри дела од обични луѓе ги претвориле во херои

Еден од најимпресивните режисери на сите времиња, Клинт Иствуд, и понатаму со полна пареа снима филмови. И, тоа не само што снима филмови туку снима дела кои ќе се памтат со години Клинт Иствуд во својата 88. година и понатаму не покажува знаци на старост, барем не онаа ментална. Наскоро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кој си па ти: Обезбедувањето не го препознало Рафаел Надал и сакале да го „исфрлат“…

Моментално првиот тенисер на светот, Рафаел Надал, нема по добро да го памти годинешниот Мастерс во Париз. Поради повреда на коленото во четирифиналето го предал мечот на Филип Крајиновиќ, а во текот на подготовките за тој дуел имал проблеми да го докаже својот идентитет. Надал минувал низ тенискиот комплекс каде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филип Крајиновиќ и Џек Сок во финалето на Мастерсот во Париз

Српскиот тенисер, Филип Крајиновиќ, го победил Американецот Џон Ишнер во првото полуфинале на турнирот од Мастерс 1000 серијата во Париз со 6:4, 6:7 (2:7), 7:6 (7:5) и се пласирал во своето прво финале на АТП турот. Крајиновиќ дошол од квалификациите, а во главниот ждреб ги совладал Сугита, Квери и Мау …

Повеќе »

Надал поради повреда се повлекол од Париз

Првиот тенисер на светот, Шпанецот, Рафаел Надал, морал да го предаде мечот од четирифиналето против Србинот Филип Крајиновиќ. Надал својот настап во Париз го прекинал поради повреда. Во пресрет на четирифиналниот меч, Надал, на конференција за медиуми открил дека има проблеми со десното колено, но дека сепак ќе истрча на …

Повеќе »

АТП Париз:Надал, Чилиќ, Дел Потро… во борба за полуфиналето

Денес во Париз, на последниот Мастерс во годината, ќе се играат четирифиналните мечеви. Најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал, го победил Уругваецот Пабло Куевас со 2:1 и се пласирал во четирифиналето на Мастерсот во Париз, каде го очекува дуелот со Србинот Филип Крајиноциќ, кој исто така во три сета беше …

Повеќе »

(ФОТО) Бангкок е најпосетуван град, најмногу се троши во Дубаи

Меѓу десетте најпосетувани дестинации се и Сеул, Куала Лумпур, Токио и Истанбул, при што на Токио годинава му се предвидува најголем раст. Втора година по ред Бангкок има претензии да биде најпопуларниот град во светот за меѓународните авантуристи, објави СиЕнЕн. Според прогнозите, престолнината на Тајланд ќе им посака добредојде на …

Повеќе »