Tag Archives: парична казна

НЕОБИЧНА ПРЕСУДА ВО ХРВАТСКА: Жена го пцуела сопругот и добила условна казна од 45 дена

На условна затворска казна од 45 дена е осудена ЖЕНА во Хрватска која при расправија го пцуела сопругот пред детето, а 24 часа поминала и во полициски притвор. Откако била приведена во полиција, таа веднаш била изведена пред судија за прекршоци, кој ја осудил на условна казна затвор од 45. …

Повеќе »

(ВИДЕО) За возење по пруга казнет со огромна парична казна но и затвор…

Се уште не е познато зошто се одлучил за опасен маневар што предизвикало одложување на железничкиот сообраќај, но и екстремно големи лични проблеми. 31-годишен Британец одлучил на почетокот на мај со својот SUV Mitsubishi Pajero да се вози на пруга недалеку од Бирмингем. Откако ја поминал станицата во Дадестон, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) АНГАЖИРАЛА НЕГУВАТЕЛКА ЗА МАЈКАТА (93) ПА СЛУЧАЈНО ОТКРИЛА ХОРОР: Камерите покажале МАЧНИ СЦЕНИ!

На ова видео е прикажана сурова негувателка како клоца 93-годишна жена пред да ја фрли на троседот затоа што „го вознемирила нејзиниот одмор“ кога паднала. Снимката од надзорната камера на сопственичката на домот, г-ѓа Ксинг, ја покажува старателката г-ѓа Жу (39), како ја злоупотребува постарата мајка на нејзината клиентка на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради реклама во Индија на Пирс Броснан му се заканува затвор

Актерот Пирс Броснан се соочува со затворска казна од две години поради појавување во индиска реклама за освежувач на здив. Проблемот, велат властите, не е во производот, туку во фактот што освежувачот содржи состојки што предизвикуваат зависност. Индискиот бренд во кампањата користел фотографии и видео инсерти од Броснан. Но, во …

Повеќе »