Tag Archives: паѓање

(ВИДЕО) Редар почнал да глуми фудбалер па лошо поминал!

На почетокот на натпреварот помеѓу Чешка и Белгија видовме комичен момент кога еден од редарите во обидот да ја шутне топката се сопнал… Фудбалерите ја запреле играта и отишле да му помогнат… Погледнете: Фото: Принтскрин/Youtube/sportklub

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бајден паднал: Американскиот претседател се тркалал по скалите – паднал неколку пати!

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот паднал од скалите на претседателскиот авион „Ер форс еден“, непосредно пред полетувањето за Атланта, каде што требало да се сретне со водачите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот. Бајден (78) брзо се опорави откако паднал на колена и продолжи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот продуцент признал: „’Рбетот ми се распарчи“

Сајмон Кауел, музички магнат и член на жирито на бројни натпревари како „Икс Фактор“, „Британија има талент“, падна од велосипедот пред неколку месеци и мораше итно да има оперирација на грбот. Несреќата се случила додека тој тестирал нов електричен велосипед во задниот двор на една куќа, во Малибу. Тој сега …

Повеќе »

CNN ЗА МЕЛАНИЈА ТРАМП: Првата дама на Америка ќе ја напушти Белата куќа со најмала популарност, а еве кога започнал да паѓа нејзиниот рејтинг

Првата дама на САД Меланија Трамп ќе ја напушти Белата куќа со најмала популарност од почетокот на нејзиниот мандат, наведува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на нивното истражување. Од февруари 2016. година, кога нејзиниот рејтинг беше следен во јавноста, сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, има најмала популарност, па 42. проценти …

Повеќе »

(ФОТО) СЕМЕЈНА ДРАМА НА СКИЈАЊЕ: Мажот врескал и молел да се запре жичницата додека синот им висел од 12. метри!

‘Сопругот панично врескаше и молеше жичницата да запре бидејќи нашиот син паѓаше од 12 метри висина’ Скајлер, деветгодишниот син на американската модна дизајнерка Рејчел Зои (52), претрпел сериозна несреќа на скијање во неделата – момчето паднало од жичарницата од висина од 12 метри и завршило во болница. “Ова го објавувам …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНА АВАНТУРА: Пијана Русинка го возела бебето по скејт рампа!

Жена од Русија, во видливо алкохолизирана состојба, неодамна го возела своето дете во количка на рампа што вообичаено им служи на скејтери. Како резултат, таа сега е под истрага и може да го изгуби старателството. Ученици од местото Ефремов во близина на Тула во Русија повикале полиција затоа што една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕШНО А ТАЖНО – Паднал од балконот додека мајката и братот ги гаѓал со тенџериња: Завршил во болница!

Тургај Е. (33) од Истанбул е повреден откако паднал од балконот за време на расправија со членовите на семејството, пишува Хабертурк . Додека неговиот брат и мајка излегле надвор од зградата, тој се расправал со нив од балконот и почна по нив да фрла мебел. Во еден момент Тургај Е. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Комичар паднал за време на настап: Во болница му дијагностицирале корона

Актерот, комичар и поранешен презентер на Си-Ен-Ен Д.К. Хугли објави дека му е дијагностициран коронавирус откако паднал на сцената за време на настапот во Нешвил. Хугли (57) бил исцрпен откако работел и патувал во текот на неделата, рекол публицистот Ивет Ширер. Во објавата на Инстаграм, Хјули рече дека му бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОСТОЈНA ЗА ПОЧИТ – ИМ ПЕЕЛА НА ЖЕНИТЕ ЗА 8. МАРТ! Од бината паднала меѓу ПУБЛИКАТА, ја повредила ногата, а она што потоа го направила ЈА КРЕНАЛА ПУБЛИКАТА НА НОЗЕ!

Руската пејачка Анастасија Вишневска (30) случајно паднала меѓу публиката кога на сцената ја извела својата песна за Денот на жената. Пејачката на Меѓународниот концерт за денот на жената паднала од 10 метри високата сцена, случајно се лизнала и се здобила со повреди. Видеото го прикажува драматичниот момент кога Анастасија Вишневска …

Повеќе »