Tag Archives: паѓа

(ВИДЕО) На водител паднал огромен „видео ѕид“! Минал без повреди!

Иако изгледало страшно водителот на колумбискиот ESPN, Карлос Ордуз минал без посериозни повреди. На него паднал огромен видео ѕид, а колегите во студиото занемеле. Безгрижно ги редел хартиите, а потоа – ТРАС! Огромен видео ѕид го „покрил“ несреќниот колумбиски водител а колегите останале во шок. Тие само со неверување погледнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит снимка: На доставувачи за време на носењето им испаднал фрижидер!

Во Охајо, Америка, на несмасните доставувачи им паднал фрижидер непосредно пред доставувањето. Фрижидерот, од паѓањето, бил целосно уништен, а снимката станала хит на интернет и предизвикала бурни реакции. „О не! Што би направиле ако фрижидерот од 4.200 американски долари што го нарачавте, наиде на трагичен, деструктивен крај на вашата патека? …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Дете паднало од 12. спрат на зграда, почнало да лета кон земјата, а потоа се случило чудо!

Двегодишно девојче од Виетнам викендов преживеа пад од 12-ти кат, благодарение на храбриот доставувач кој скокна на покривот од градината на еден бар за да го спаси детето. Драматична сцена се случила во градот Ханој, а соседите го виделе детето како се држи за оградата на терасата, и врескале, повикувајќи …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИЛКА ПОСЛЕ ПОРОДУВАЊЕТО СЛУШНАЛА ЗБОРОВИ КОИ НИТУ ЕДНА МАЈКА НЕ САКА ДА ГИ СЛУШНЕ: Докторот го испуштил бебето кое починало па се обидел да ја утеши…

Американка преживеала хорор откако лекарот по раѓањето го испуштила бебето кое починало, а потоа се обидел да ја утеши велејќи дека „секогаш може да има повеќе деца“. Кристал Амезкуте одТемекула, во Калифорнија,го раскажала своето искуство за блогот „Love Vhat Matters.“. Во 2017. година, таа и нејзиниот партнер Диего дознале дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМОТА – НА МАЈКАТА МОБИЛНИОТ ПОВАЖЕН ОД ЌЕРКАТА: Додека таа гледала во екранот девојчето паднало во базенот!

Благодарение на херојскиот потег на полицискиот службеник, спасено е девојче, која паднала во базен со риби, додека нејзината мајка стоела крај неа. Поточно, девојчето и мајката се потпреле на оградата на базенот, а мајката гледала во својот мобилен.ж телефон. За тоа време, девојчето се искачило на оградата и паднало во …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Незгоден момент:Брус Вилис после „лудата забава“ не можел да стои на нозе!

Публиката нема често можност да види вакви сцени од холивудската легенда…во поопуштени изданија па неговото лежерно излегување во Лондон, откако „се дружел“ со чашката, покажало досега навидена страна на Брус Вилис… Почетокот на годината глумецот Брус Вилис го искористил за кус одмор и отпатувал во Велика Британија. Моментално се наоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хилари Клинтон продолжува да паѓа: Овојпат критични биле скалите во Индија!

Снимката од незгодата секако веднаш стана хит на интернет… Поранешната прва дама на Америка, државна секретарка и демократски кандидат на минатите претседателски избори, Хилари Клинтон, која овие денови е во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случило“, го повтори сценариото од Лондон каде пред пет месеци го скрши …

Повеќе »