Tag Archives: отворено

Мажите повеќе страдаат по раскинувањето

Раскинувањата навистина можат да го скршат срцето на жената. Но, група научници неодамна сознале дека мажите повеќе страдаат од жените по прекинувањето. Мажите се и’ поемотивни кога станува збор за разговор за нивните болни чувства. Сите овие интригантни заклучоци се дел од студија за односи спроведена од психолози. Тие исто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИНТЕРВЈУ: Марија Каева: „Баш сум среќна што чуднава пандемиска година ми почна со насловната песна од албумот ‘Фортуна’“

Повеќе од две децении, Марија Каева е добро познато име на Македонската музичка сцена. Нејзината харизматична појава, прекрасен вокал, извонредна лирика и авторски печат, станаа неизоставен дел од нашиот музички живот низ годините. Незаборавни радиски хитови, но и ангажирани авторски авантури и огромен број соработки со некои од најквалитетните домашни …

Повеќе »

Џенифер Анистон му помага на Бред Пит да ја испере „дамката“ од своето име и да прозборува за се?

Упатените велат дека токму Џенифер Анистон го охрабрила својот поранешен сопруг да прозборува за се и да ја испере „дамката“ од неговото име. Поминаа пет години од најпознатиот холивудски развод – оној помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, кој е познат како една од најдолгите и „најотровните“ судски постапки за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со српската глумица Катарина Радивојевиќ: „Го избрав потешкиот пат за да имам дете“

„Тој навистина беше суров, строг во работата, ама јас бев дете и во тоа време мислев дека така треба. Кога слушнав што се случило, не се изненадив. Се гордеам на девојките што собраа храброст и јавно проговорија. Сепак, моето искуство беше поинакво, имаше и убави работи, а и научив многу …

Повеќе »

„Макфест“ и’ годинава со две фестивалски вечери и на отворено

Фестивалот на забавна музика „Макфест“ втора година по ред ќе биде на отворено, локацијата е „Аква бела ресорт“ или поранешниот Градски базен во Штип, најави градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов. Одлуката била донесена поради протоколите за организирање на вакви настани. -Се одлучивме за оваа локација, бидејќи изобилува со убавини, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Одблизу со Павле Камилоски: „Никогаш не ме интересираа предрасудите, затоа што кога некого вистински го сакаш, годините не се важни…!

Од работа на брод до музика – не било лесно. Победата на талент-шоуто на бродот на кој работел е всушност моментот кога решил да почне да пее… Македонскиот музичар и уметник Павле Камилоски потекнува од познато галичко семејство. Со сто мераци зборува за Галичник. Не само за убавините на селото …

Повеќе »

Комисијата за зapaзни болecти донесе одлука: Еве кои се новите мерки и до кога ќе се продолжи полицискиот час

Министерството за здравство ја информира јавноста дека утрово на Комисијата за зapaзни болecти е донесена одлука до Главниот координативен кризен штаб (ГККШ) да се достави предлог за понатамошно олабавување на рестриктивните мерки. Пандемиjaта стивнува и од недела во недела се намалува бројот на активни случаи. „Од 1 јуни, заштитните маски …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Имав напади на паника! Земав дрога и се опивав”: Принцот Хари за прв пат зборувал за најлошиот период во животот и менталните проблеми!

Младиот принц, за прв пат, јавно раскажал детали од неговиот живот… Принцот Хари раскажал сè за најлошиот период од својот живот, кога ја загуби својата мајка Дијана, која загина во сообраќајна несреќа во Париз во 1997. година.   View this post on Instagram   A post shared by Prince Harry …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Клечев на бетон“: Северина открила непознати детали од животот

Пејачката си ја отворила душата… Северина Којиќ како гостинка во една тв емисија раскажала целосно непознати детали од нејзиниот живот. Пејачката откри како се чувствувала кога ја снимила песната „Гас, гас“. Спотот го гледала пред пораѓањето и не можела да сфати дека направила такво нешто:   View this post on …

Повеќе »