Tag Archives: отворено

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со Ксенија Николова: „Со сопругот заедно минуваме низ борбата со неплодноста!“

Интервју со писателката Ксенија Николова, приватни муабети за семејството што ѝ живее во Русија, неплодноста со која се бори неколку години, за книгите што од неодамна се преведени на англиски, руски и бугарски јазик…Писателката Ксенија Николова е една од ретките млади автори во Македонија чии книгите се објавени во странство, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО со Ирена Спасовска: „Додека не ме прашаат, јас не се ни сеќавам на таа врска од 13. години со Орце”

„Па да не треба после 40 години да се пензионираме или да не се сликаме? А, па тие што коментираат навредливо се луѓе кои гарант по дома не ги почитуваат или се обична нула” Фолк-пејачката Ирена Спасовска 30 години е на музичката сцена. И денес многумина ја паметат по настапите …

Повеќе »

(ФОТО) Меморија“ со ПРЕСС конференција го најави големиот концертен спектакл под отворено небо на 11-ти јуни на стадионот на АРМ во Скопје

Пет години по големиот повратнички концерт во сега веќе непостоечката „Метрополис арена“, култната македонска поп-рок група „Меморија“ најавува нов концертен спектакл. По овој повод членовите на „Меморија“, денес, среда, 13 април 2022 година во градската кафеана „Пелистер“ на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје, со почеток во 12 часот напладне ја …

Повеќе »

(ФОТО) „Италијанско совршенство“: Моника Белучи и се што сакавме да знаеме за неа

Пред речиси 20. години, една новинарка ја нарече Моника „италијанско совршенство“, а како што денес гледа на тоа, таа изјавила во големото интервју за „Гардијан“. View this post on Instagram A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) „Тоа ми е смешно. Тоа е само фантазија која трае без причина и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОТВОРЕНО – Живкица Каленикова првпат проговори за загубата на родителите: „Татко ми почина од тага по мајка ми“

Во неполна година ги загуби двајцата родители. Пред седум месеци нејзината мајка, а неодамна почина и татко ѝ. Не успеа да ги задржи солзите, а интервјуто го правевме на роденденот на нејзината мајка.Живкица Каленикова повеќе од 25 години е на TВ-екраните. Епитетот брзозборка го носи до денес. Генерациите ја паметат …

Повеќе »

Ѓоковиќ ја открил вистинската причина поради која бил депортиран од Австралија

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги открил вистинските причини поради кои е депортиран од Австралија. Ѓоковиќ пристигна во Австралија на почетокот на јануари со медицинско ослободување и сакаше да учествува на Австралија опен. Австралија му ја укина визата и по два обиди и повеќе од една недела во хотел за …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛИЦА – ДЕВОЈКА ВО БЕЛГРАД СТАВИЛА ОГЛАС НА БАНДЕРА: Милица (25) решила да си најде момче, има само НЕКОЛКУ УСЛОВИ 

Девојката решила да ги земе работите во свои раце и да побара партнер на најнеобичен начин. „Искрена, скромна девојка, здрава, образована и остварена,од 25. години, со пријатен изглед, бара момче на слична возраст кој сака да биде сопруг и татко и да го помине животот со лојална личност која е …

Повеќе »

Комуникацијата, сепак, не е најважна: Еве што е основата за среќен брак!

Секоја личност заслужува партнер кој ќе ја сака, почитува, ќе биде со неа кога е потребно, ќе прави се за да ја направи среќна… Има некои работи во бракот за кои не треба да се разговара. Меѓу другото, постојат некои поголеми и помали работи кои секоја жена ги заслужува од …

Повеќе »

Мажите повеќе страдаат по раскинувањето

Раскинувањата навистина можат да го скршат срцето на жената. Но, група научници неодамна сознале дека мажите повеќе страдаат од жените по прекинувањето. Мажите се и’ поемотивни кога станува збор за разговор за нивните болни чувства. Сите овие интригантни заклучоци се дел од студија за односи спроведена од психолози. Тие исто …

Повеќе »