Tag Archives: отворање

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – Што навистина го убило кралот на рокенролот? Мистериозната смрт на Елвис Прили и’ после 44. години е под превезот на тајни!

Мистеријата околу смртта на Елвис Присли продолжува, откако семејството на славниот музичар ги запечати резултатите од неговата обдукција пред 50. години. Елвис беше пронајден на подот од бањата во неговиот дом во Грејсленд на 43-годишна возраст, а сè покажа дека тој се лизнал и паднал. Сепак, според пишувањата, последните десет …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ако сте ги изгубиле клучевите од автомобилот, професионалците вака ќе го отворат!

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ се во можност да го отклучуваат автомобилот без клуч, но исто така и без видливи оштетувања. И додека времето е клучно за крадците, оние за кои отклучувањето туѓи автомобили е легална работа обично имаат далеку подобри услови за работа. Времето не е клучно, видливоста е добра и нема потреба …

Повеќе »

ВИДЕО открива што пронашле археолозите кога после два века го отвориле гробот на Исус

Гробницата на ИСУС,односно неколку метри висока и широка мермерна куќичка, била отворена од грчки конзерватори пред четири години, првпат по скоро два века, а камерите го забележаа моментот кога ѕиркаа во гробницата и открија што има внатре. „Отворањето на гробницата ќе им овозможи на експертите единствена можност да ја испитаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вонземјани, летачки цигари и дискови: Велика Британија објави ТОП ТАЈНИ документи

Низ целата земја се забележани 620 видувања на непознати летала Дел од богатата архива на британското Министерство за одбрана за видувања на НЛО јавно е објавена по 60 години! Документирани се бројни случаи на неидентификувани авиони, особено над грогфовијата Линколншир, на истокот од земјата. Архивата го опфаќа периодот од 1950. …

Повеќе »

Летувања: Најверојатно во Грција ќе може и порано и тоа без тест на Ковид-19

Многу македонски граѓани со нетрпение чекаат Грција да објави дека ќе ги отвори своите граници пред странските туристи пред крајниот рок, што се чини дека ќе биде случај наскоро. Имено, Грција брза да ја спаси туристичката сезона, што беше особено погодено од пандемијата на коронавирус. Професионалците во секторот за туризам …

Повеќе »

Не е битно како САМО ДА СЕ ДОЈДЕ: Грција е желна за туристи на островите, бараат отворање на границите – Се спомнува 15. јуни!

Очигледно желни да го обноват туризмот на грчките острови, Атина вели дека не смее да има дискриминација помеѓу начините на патување… Грчката влада и понудила на Европската унија голем број предлози за обновување на туризмот и, воопшто, патувањето во Европа. Наводно, Грците сакаат границите да бидат отворени „таму каде што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСПОВЕД НА ЖЕНА КОЈА ЅИРНАЛА ВО ГРОБОТ НА ХРИСТ: „Го отворивме, а потоа инструментите престанаа да работат!“

„Кога го отворивме гробот на Исус Христос, инструментите престанаа да работат“, вели Антонија Морополу, хемиски инженер на Националниот технички универзитет во Атина, лидер на експертски тим што направил уникатен потфат пред неколку години со отворање на гробот на Исус Христос во Ерусалим, односно, на местото на неговото воскресение. Медиумите тогаш …

Повеќе »

(ФОТО) Град Скопје и УНДП го отворија зелениот покрив на ГТЦ: Зелена оаза во центарот на Скопје

 Градскиот трговски центар во Скопје доби зелен покрив. Местото каде што граѓаните на Скопје од денеска ќе можат да уживаат во убавините на зелениот покрив на овој објект го отворија градоначалникот Петре Шилегов, Нарине Сахакјан, постојан претставник на Програмата за развој на Обединетите нации, претседателката на Советот на Град Скопје, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕЛО – МЕГАН ПОВТОРНО ГИ ПРЕКРШУВА ПРАВИЛАТА: Облекла нешто во што НИКОГАШ ја немаме видено а го воодушевила светот!

Меган Маркл, како Кејт Мидлтон, често знае да ја премине линијата и да го прекрши строгиот кодекс на облекување. Сепак, она што е уникатно за двете е тоа што тие секогаш тоа го прават на умерен начин. Така Меган направила и овојпат во комбинација во која тешко дека е видена …

Повеќе »