Tag Archives: отстранување

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНА ВО ЦРКВАТА МОЈАТА ЌЕРКА ЈА НАРЕЧЕ ЧУДОВИШТЕ – Тука злобните коментари не престанале: Исповед на очајна мајка на малечката Луна која постојано ја навредуваат – а имало и препораки ДА ЈА УБИЈАТ!

Луна Фенер, шестмесечно девојче родено со голем темен белег на лицето, потсетувајќи на маска од Бетмен, е оперирана успешно, но ја чекаат уште многу операции. Мајката на девојчето, Керол Фенер (36) сега за прв пат откри зошто одлучила нејзината ќерка да биде подложена на операции и со своето дете од …

Повеќе »

(Рецепт) Како да ги отстраните старечките пеги: Домашни маски од 2. состојки кои сите ги имаме дома!

За Вас избравме 4 ефективни рецепти за да ви помогнете во ублажувањето на старечките пеги… Меланоцитите се клетки одговорни за основната пигментација на човечката кожа. Овие клетки го произведуваат најтемниот и најважен пигмент на нашата кожа наречен меланин. Сепак, многу често постојат случаи кога, од одредени причини, во некои делови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не сакала да се омажи додека не и се исече рогот на глава!

„Во мојата кариера веќе имам видено кожни рогови, но овој е најголем до сега“, рекла дерматалогот др. Сандра Ли, која на несреќната жена израстокот и го отстранила пред тв камерите… Лиса (43) од САД, повеќе од една година на главата имала израсток налик на рог. Во медицината таа појава се …

Повеќе »

Два домашни рецепти за отстранување на каменецот од забите!

Отстранувањето на каменецот е важно за здравјето на забите. Никој од нас не може да го одбегне таложењето на каменец. Го отстрануваме кај стоматолог, но можеме и самите да го спречиме неговото појавување со помош на едноставни домашни рецепти. Оцет од јаболко Во филџан ставете оцет од јаболко и во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Венецуела – дестинација од соништата!

Во новиот „Урбан Блок“ ќе гледате: – Како сами да подготвите освежителен и здрав пијалок кој ќе ви помогне да се справите со топлите летни денови – Има и’ подобра идеја за високите температури – патување во Венецуела. Што треба да знаете на оваа тема? – Која и дестинација да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со едноставен трик можете да откриете дали во домот ви се случуваат лоши работи!

Има многу техники со кои можеме да утврдиме дали во нашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен начин да го направите тоа е со помош чаша наполнета со вода. Што е воопшто негативна енергија? Секој од нас има своја енергија која се задржува на местата каде престојуваме и во предметите кои …

Повеќе »

Само еднаш нанесете и ќе ја отстраните брадавицата

Брадавиците се израстоци на телото кои не се толку опасни, но претставуваат естетки проблем. Многумина не сакаат да ги гледаат на своето тело, а користат разни методи за да ги отстранат од телото. Брадавиците може да бидат вирусни израстоци кои се последица од ХИВ. Најдобар лек за нивно остранување е …

Повеќе »

Поради страв од рак глумицата направила драстична операција

„Така ја преземав контролата над своето тело. Ова е големо олеснување“ раскажала. Глумицата во 2008. имала рак на дојка и направила двојна мастектомија… Глумицата Кристин Еплгејт се одлучила на драстична операција бидејќи нејзина внука пред неколку години умрела од рак на јајници. „Така ја преземав контролата над своето тело. Ова …

Повеќе »