Tag Archives: отстранување

Четири ПРИРОДНИ состојки кои ја намалуваат видливоста на ИРИТАНТНИТЕ СТРИИ

За жал, повеќето жени не можат да избегнат стрии, поради различни животни околности, и тие најчесто се појавуваат на стомакот, колковите, градите и задникот, на различна возраст. Без оглед во каква состојба се, важно е да знаете како можат да се ублажат, или со козметички производи или со природни состојки, …

Повеќе »

Американски дерматолог советува: Земете кромид и оцет и отстранете ги старечките дамки. Еве како!

Народната медицина може да го реши вашиот проблем со старечки дамки Д-р Даг Вилсин открил моќно решение за брзо отстранување на старечките дамки. Пегите се појавуваат и кај помладите луѓе како последица на прекумерното изложување на сонце. Мора да се консултирате со лекар ако забележите: Дека дамките растат брзо Црвенило, …

Повеќе »

Флеките од пудра тешко се отстрануваат, но со овој трик тоа е БРЗО и ЕДНОСТАВНО

Сите знаеме колку може да биде вознемирувачки трагата на шминка на облеката. Сега има еден хит совет што мора да го пробате веднаш. Без разлика дали срдечно се прегрнавте со пријателка, облековта маица со шминка на лицето или ја извалкавте кошулата додека се шминкавте – во сите ситуации, дури и …

Повеќе »

(Рецепти) ОДЛИЧНИ РЕШЕНИЈА – 10. ефикасни начини засекогаш да се ослободите од мравките во домот: Не ви се потребни никакви хемикалии

За некои од овие средства сигурно знаете, но за останатите ќе бидете изненадени! 1. Леплива лента Дали војска од мравки маршира кон теглата со колачи на вашата работна маса или некоја слатка награда во вашата остава? Еве како да се ослободите од мравките користејќи само леплива лента: Направете „ров” околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Жена покажала ЕДНОСТАВЕН ТРИК за отстранување тврдокорни флеки од пластични садови: Потребна е 1. минута!

На социјалните мрежи има се’ повеќе интересни клипови, кои можат да ви помогнат да решите некој проблем дома Сите знаеме дека најтешко е да се ослободиме од маслото или некои флеки, а една жена на социјалната мрежа Тик Ток, излегла со идеја да покаже како тврдоглавите дамки можат лесно да …

Повеќе »

Како да се ослободите од непријатниот мирис на чевлите

Без оглед колку се грижите за хигиената на нозете и чевлите, понекогаш тоа едноставно доаѓа до развој на бактерии, а со тоа и до појава на непријатен мирис. Непријатниот мирис на чевлите може да доведе до чувство на срам и непријатност, особено кога сте во друштво на други луѓе и …

Повеќе »

Како за миг да го отстраните мирисот на чадот од цигари од домот: Со помош на овие трикови ќе почнете да дишете!

Погледнете што ќе ви помогне да го неутрализирате чадот од тутунот од собата… Чадот од тутун е еден од најупорните мириси во вашиот дом, а особено им пречи на непушачите. Непријатниот мирис трае долго време, а многумина се измачуваат како да се ослободат од него. Сите знаеме дека редовната вентилација …

Повеќе »

(ВИДЕО) Верувале или не? На маж од анусот му извадиле мртва риба – на хирурзите им се слошило за време на операцијата!

Кинез (30) кој завршил со мртва риба во анусот, тврди дека „случајно седнал на неа“, пишува „Daily Star.“. Пациентот се јавил во болницата во кинеската провинција Гуангдонг на почетокот на јуни, откако почувствувал силна болка во стомакот. Лекарите го испратиле на тестови кои ја открилепричината за проблемот – слатководна риба. …

Повеќе »

Мирисот на цигари се вовлекува во теписи, мебел, ѕидови: Еве како да го исфрлите од дома!

Без оглед колку и да проветрувате, не е доволно Мирисот на цигари, откако ќе се навлече во завеси, облека, sидови, теписи и мебел, е многу тешко да се отстрани од куќата. Еве неколку природни начини да се ослободите од него. За почеток, без оглед на кој дел од куќата ќе …

Повеќе »