Tag Archives: отстранет

(ФОТО) Роналдо е исфрлен од Манчестер Јунајтед

МАНЧЕСТЕР Јунајтед соопшти дека го раскинал договорот со Кристијано Роналдо. Тоа е очекуван епилог од долготрајната расправија меѓу еден од најдобрите напаѓачи во историјата и еден од најтрофејните клубови во Англија и светот. Веќе се шпекулираше дека Роналдо го одигра последниот натпревар за Јунајтед. „Кристијано Роналдо го напушта Манчестер Јунајтед …

Повеќе »

„Кралот Чарлс не го сака во близина“

Откако Чарлс стана нов британски монарх, постои можност погребот на кралицата Елизабета Втора на 19. септември да биде последен јавен настап на принцот Ендру со остатокот од кралското семејство. Принцот Ендру се повлече од кралските должности во 2019. година по скандалот со Џефри Епштајн и наводите за силување на малолетничка. …

Повеќе »

(ФОТО) Срамота на најплатениот фудбалер во светот: Тренерот го исфрлил од тимот поради дебелина!

Новиот тренер на „Шангај Ву Јинуи“ одлучил да го исфрли од тимот најдобро платениот фудбалер на светот, Карлос Тевез, бидејќи физички не бил доволно подготвен за кинеската фудбалска лига Кога Тевез преминал во кинеската лига, со договор од неверојатни 38. милиони евра по сезона, станал и најдобро платен фудбалер на …

Повеќе »