Tag Archives: оцет

(Рецепт) Никогаш полесно чистење на туш кабината: Овој трик ја брише и најголемата нечистотија

Откријте како можете лесно и брзо да ја исчистите туш кабината Многу модерни бањи имаат тушеви, но варовникот, влагата и мувлата се задржуваат и ни создаваат проблеми при чистење. Отстранувањето на тврдоглави дамки од елегантните туш кабини може да биде незгодно, затоа ви донесуваме неколку трикови кои сигурно ќе ви …

Повеќе »

ОДЛИЧНИ ДОМАШНИ ТРИКОВИ – Пешкирите лошо ви мирисаат и’ после перење: Овие трикови ќе ја вратат свежината и мекоста на вашите алишта!

Ако некогаш сте извадиле чиста пешкир од плакарот и сте се избришале откако ќе се истуширате, а во исто време сфаќате дека пешкирот има многу непријатен мирис, јасно ви е колку е тоа иритирачки. Иако можеби се чини дека се правите како што треба, кога станува збор за перење пешкири, …

Повеќе »

(ФОТО) Осум продукти кои можат да траат со години

Овие продукти имаат можност за поголема долготрајност. Тие се лесно достапни за сите и постојат во секоја кујна. Веста дека после 106 години овошјето на Капетан Скот кое било откриено од Фондот за наследство на Антарктикот и сеуште “мирисаше вкусно”, го поставува прашањето: дали постојат продукти кои можат да издржт …

Повеќе »

Овие намирници ги „пржат“ мрсните наслаги од стомакот со неверојатна брзина!

За 10 дена, ќе можете да носите кратки маици со гордост Маснотиите во стомакот се најупорни и многу тешки за отстранување. Најдобар начин да се ослободите од овие наслаги е правилната исхрана. Овие 4. се најмоќни во топењето килограми од оваа област. 1. Житарки од цели зрна Тие припаѓаат на …

Повеќе »

Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна. Потребно ви е: – сода бикарбона – вода – оцет Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. …

Повеќе »

Исчистете го фрижидерот со сода бикарбона и ослободете се од сите мириси

Многу домаќинки се соочиле со ова, но проблемот може да се реши многу едноставно Вие ДЕТАЛНО сте го исчистиле фрижидерот, но сепак мириса лошо кога ќе го отворите. Многу домаќинки се соочиле со ова, но проблемот може да се реши многу едноставно. Ставете една лажичка сода бикарбона во литар топла …

Повеќе »

(ФОТО) За да вашата рерна повторно блесне потребни ви се две состојки!

Чистењето на рерната е една од најомрзнатите домашни работи. Да се исчисти валкана и мрсна рерна без скапоцени средства се чини како невозможна мисија. Но, со комбинацијата на следните две состојки, исо помош на абразивен сунѓер тоа не би требало да биде проблем, тврдат мајките во една Фејсбук група. Значи, …

Повеќе »

Чудотворен напиток: Помогнува при дијабетес, главоболка…

Приправките на анродната медицина имаат одговор на сите прашања, можат да ги излекуваат сите болести, а во последно време е повторно во тренд, особено на социјалните мрежи. Посебно е популарен оцетот од јаболко кој може да послужи за лекување на се, барем така велат, од главоболка до симнување на одвишните …

Повеќе »

Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна. Потребно ви е: – сода бикарбона – вода – оцет Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. …

Повеќе »