Tag Archives: отрови

Шест симптоми дека вашиот ЦРН ДРОБ  е полн со ОТРОВИ!

Обрнете внимание на дискретните показатели за оптоварениот црн дроб. Најголемиот цврст орган во телото е црниот дроб и неговата главна функција е да ги претвори токсините во отпад, а потоа телото ги отстранува со урина и измет. Ова е една од најважните функции на нашето тело поради фактот што секојдневно …

Повеќе »

(Рецепт) ЧИСТЕЊЕ НА ТЕЛОТО СО ГРОЗЈЕ: Луѓето тврдат дека ОВА им го спасило животот, ги ослободило од тешки болести!

Ако страдате од главоболки, алергии, осип, често сте надуени, тоа е знак дека сте полни со токсини. Најдобар начин да се опоравите, што е можно поскоро, е да изберете рецепт за чистење на телото. Ако ви е тешко да гладувате за вашето тело да се опорави од токсините, изберете детоксикација …

Повеќе »

Денот започнете го со лимонада, а не со кафе

Млака вода со лимон е совршен пијалок за добро утро, бидејќи помага варењето на храната полесно да ги отстрани токсините, а исто така спречува дијареја. Лимонадата ја зголемува фреквенцијата на мокрење, поради што токсините помалку се задржуваат во организмот, а уринарниот систем останува здрав. Една чаша сок од лимон содржи …

Повеќе »

11. ЗНАЦИ КОИ УКАЖУВААТ ДЕКА ВО ТЕЛОТО СЕ НАТАЛОЖИЛЕ ПРЕМНОГУ ТОКСИНИ: Овие симптоми не смеете да ги игнорирате!

Без здрави црева, нема добро здравје Експертите пресметале дека просечна личност до 70. години јаде дури 100. тони различна храна и пие околу 40.000 литри течност, од кои најмалку една петтина се храна што нашето тело не може да ја вари или да ја користи како енергија, туку е отпад …

Повеќе »

Осум најдобри чаеви за детоксикација кои помагаат во чистење на организмот од токсини

ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА на организмот може да се спроведе на различни начини. Тоа е природен процес на неутрализирање или елиминирање на токсините од човечкото тело, а многумина веруваат дека чаевите можат да бидат одлични сојузници во детоксикацијата. Ако планирате да побарате помош во природата, започнете со правење шолја од еден од овие …

Повеќе »

(Рецепт) РУСКА ДОКТОРКА ВИКТОРИЈА СЕМЈОНОВА:„СМРТТА доаѓа од цревата и затоа мораме да ги чистиме од ТОКСИНИ!“

Ако цревата не функционираат правилно, празнењето не е редовно и често чувствуваме болка во стомакот, тоа е првиот знак дека во нив се акумулираат отрови и токсичен отпад … Сите болести почнуваат да се развиваат во цревата. Вака Хипократ ја објаснил важноста на детоксикацијата на целиот организам, а во современи …

Повеќе »

(Рецепт) Зимски детокс од само 2. состојки: Исчистете го телото од токсините и забрзајте го метаболизмот!

Празниците завршија. Време е за детоксикација После сите празници и уживање во поголеми количини храна, колачи и солени деликатеси, време е да го детоксицирате организмот. Со помош на овој пијалок, ќе ја стимулирате работата на метаболизмот и ќе започнете да исфрлате токсини што се акумулирале во претходниот период. Овој пијалок …

Повеќе »

(Рецепт) 6. СУПЕРСОСТОЈКИ – Коктел за потполно чистење на црниот дроб и цревата од отпади и отрови: Еве што ќе се случи после првата чаша!

Моќна комбинација на здрави состојки со скоро магичен ефект Црниот дроб и цревата се меѓу најактивните органи – тие се задолжени за чистење на нашето тело, земање на она што му треба на телото и исфрлање на целиот непотребен отпад и сите токсини што ги внесуваме. Сепак, со текот на …

Повеќе »

(Рецепт) Чистење на телото од паразити и токсини: Шема на доктор Огулов!

Телото мора да се исчисти од токсини и разни паразити. Ослободејќи се од овие непоканети гости, ја обновуваме секоја клетка во телото. Методот на д-р А. Огулов за чистење на телото со пелин станал исклучително популарен во Русија и Украина. Пелинот ја убива злобната, но и најобична инфекција во организмот, …

Повеќе »