Tag Archives: отпор

Снимката на која мајка си ја влече ќерката по улица до училиште ги оставила сите без зборови

Од почетокот на септември на социјалната мрежа Твитер кружат видеа од мајки и татковци кои веќе не знаат како да ги принудуваат децата да одат на училиште, но еден „принуден“ начин на одведување на дете на училиште станува се почест. На видеото објавено на споменатата мрежа, мајката ја „носи“ својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Украински бенд ја обработил познатата панк песна за да им пркоси на Русите: „Киев го повикува цел свет“

Украинскиот панк бенд „Бетон“ ја обработил познатата песна „London Calling“ на британската група The Clash и ја претвори во Kyiv Calling за да зборува за настаните во Украина и да собере средства за движењето на отпорот. Тричлениот бенд, составен од архитект, ортопед и претприемач, ја снимил својата обработка на хит …

Повеќе »