Tag Archives: откривање

Како да откриете дали навистина сте вљубени?

Љубовта е чудна ѕверка. Изненадува, доаѓа ненадејно, неочекувано и кога најмалку и се надеваме…И потоа следи она – Да не се вљубив? Прашање кои многумина си го поставуваат по почнувањето на нова врска. Особено, бидејќи љубовта се манифестира на различни начини. За едни, таа претставува пеперутки во стомакот,за други страстм …

Повеќе »

(ФОТО) Еве што ракописите на Меган и Кејт откриваат за нивните карактери

Меган се води со своите емоции и има јака енергија, додека Кејт се обидува да ги контролира чувствата колку е возможно и внимателно размислува пред следниот потег кој ќе го направи Стручњаците велат дека овие две жени имаат многу различни карактери, а тоа, помеѓу останатото, го открива и нивниот ракопис. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со едноставен трик можете да откриете дали во домот ви се случуваат лоши работи!

Има многу техники со кои можеме да утврдиме дали во нашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен начин да го направите тоа е со помош чаша наполнета со вода. Што е воопшто негативна енергија? Секој од нас има своја енергија која се задржува на местата каде престојуваме и во предметите кои …

Повеќе »

Апликација за откривање кој ви ѕвони од непознат број

Сигурно ве нервира кога ќе видите дека имате повик од непознат број, но и на ова му дојде крај, со помош на технологијата… Фејсбук веројатно знае многу за вас, како и за мистериозните лица кои ви ѕвонат. Затоа компанијата претстави нова апликација која би требало да го реши проблемот со …

Повеќе »

Пози и гестови кои ве прават непривлечни

Говорот на телото во многу ситуации е поважен од шминката, облеката, па дури и зборовите. Преку него луѓето најлесно формираат слика за нас. Па, ако се водите по навиките на шармантните и секогаш привлечните луѓе, ќе откриете дека тие никогаш не ги практикуваат следниве 12 пози и гестови: 1. Раката …

Повеќе »