Tag Archives: откази

СИ-ЕН-ЕН ОТПУШТИЛ ТРОЈЦА РАБОТНИЦИ: „Не беа вакцинирани, имаме нулта толеранција!“

Американската медиумска куќа Си -Ен -Ен отпуштила тројца работници кои на работа дошле невакцинирани, иако овој медиум бара вработените кои доаѓаат во канцелариите да бидат вакцинирани против корона вирусот. Објавата за отказот ја дал претседателот на Си -Ен -Ен, Џеф Закер, според официјалните пораки што ги испрати денеска до вработените, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слушнете како Том Круз вика на вработените и им се заканува со откази!

Актерот и продуцент Том Круз на лондонскиот сет на неговиот нов, седми филм „Невозможна мисија“ викувал и се заканувал на филмската екипа со откази поради пропуст во безбедносните антифилмски протоколи за снимање, пишува британски „The Sun“. Британскиот „The Sun“ наведува дека ѕвездата на акциониот филм, во своите обемни забелешки, негодувал …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА ФИЛИПИНИТЕ: Службеник на владата случајно се вклучил на онлајн состанок: Сите виделе како има секс со секретарката

Еден владин службеник добил отказ откако бил фатен како има секс со неговата секретарка. Тие случајно се вклучиле на состанокот преку Zoom и сите ги виделе „на дело“. Членовите на селскиот совет на Фатима Дос во филипинското Кавите, имале редовен состанок преку апликацијата Zoom кога им се придружил нивниот шеф …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Српски фудбалер одлучил да игра за Косово – родителите поради тоа добиле ОТКАЗИ!

ИЛИЈА ИВИЌ, 17-годишен дефанзивец, треба да биде првиот Србин што ќе игра за репрезентацијата на Косово. Косовската фудбалска федерација претходно испрати повик до ова момче родено во Приштина за репрезентацијата, но Ивиќ во тоа време одбиваше.Сега,сепк, се предомислил. Овој 17-годишен фудбалер на албански „Фламуртари“ знаел дека може да има проблеми …

Повеќе »

(ФОТО) Ако имаш коси очи сигурно си Џеки Чен: Расистичка навреда во ресторан во Америка – Кој го извлекол „подебелиот крај“?

За мене како Кореец ова е навреда. Покрај тоа, три други вработени кои во моментот беа со него, не можеа да престанат да се смеат на сето ова. Понекогаш наидувам на расизам и не ми пречи толку… Тони Чои е Кореец кој тврди дека додека нарачувал храна во „Smoothie King“ …

Повеќе »

Скандал ја потресува „Мис на Америка“: Се појавиле меилови во кои ги исмејувале,омаловажувале и навредувале кандидатките

Повеќето луѓе од здружението кое го организирало „Мис на Америка“ во саботата поднеле оставки после откривањето на меиловите во кои некои победнички биле омаловажувани и нарекувани со грди имиња. Според пишувањето на Washington Post, оставки поднеле извршниот директор Сем Хаскел и претседателот Џош Рендл како и претставничка на советот, Лин …

Повеќе »