Tag Archives: осум години

(ФОТО) ВРЕМЕ ЗА НОВА ЉУБОВ – Славниот оскаровец љуби 26. години помлада русокоса…

Расел Кроу последните неколку години се здебелил повеќе од 30 .килограми, но тоа не и пречи на неговата пријателка… Расел Кроу за прв пат се појави во мистериозно друштво на австралискиот аеродром минатото лето. Дури и тогаш, тој немаше идеја дека можеби станува збор за нова љубов затоа што актерот …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗГРАДБАТА ТРАЕЛА 8. ГОДИНИ – Руско чудо од 90. спратови: Ова е највисокиот облакодер во Европа!

Занимливост за оваа градба е дното на бетонската плоча, која влезе во Гинисовата книга на рекорди како најголема континуирана конструкција на бетон. Во историскиот кварт Санкт Петербург е центарот Лакхта – највисокиот облакодер во Европа. Тој е висок 462. метри и има 90. ката, од кои три се под земја. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка која го стега срцето: Полицајци од САД уапсиле 8. годишник затоа што, наводно, удрил учител!

Деновиве е објавено видео од 2018 година, во кое се гледа како американската полиција од Флорида апси момче (8 години) затоа што наводно удрил учител. На снимките, гледаме полицајци како му ставаат лисици на момчето, кое тивко плаче. Во еден момент ги слушаме полицајците како велат дека неговите рамења се …

Повеќе »

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во Нов Белград. Родена е на 10. декември 1967. година во Сараево. Освен по бестселерите, таа беше позната по капите кои ги носеше кои со текот на времето станаа нејзин заштитен знак. Во 2012. година, неа …

Повеќе »

ТАЖНО – Почина 31 годишниот Христијан кој чекаше трансплантација на срце: Не издржа чекајќи на исполнување на ветувањата!

„На нас времето на живот ни е ограничено. Ако немаме поддршка од ФЗО и од Министерството за здравство добрата приказна, ќе стане лоша приказна. Ќе си заминеме еден по еден“ Почина 31 годишниот Христијан Неделковски кој осум години живееше приклучен на батерии, со вградени две пумпи во срцето (БИВАД), интервенција …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХУМАНИ ЛУЃЕ: Соседите со парада на 650. возила за роденденот изненадиле момче (8) болно од рак!

„Помина 16. циклуси хемотерапија, 12. циклуси на зрачење и пет циклуси на имунотерапија. Тој исто така бил подложен на трансплантација на матични клетки. Но, тој навистина го сака животот“, рекол неговиот татко Малата Рајли Рејњак (8) од Леспорт во САД бил толку изненаден што насмевката никогаш не ја тргнал од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ НА СОЦИЈАЛИЗМОТ НА КОЕ ШТАЗИ И МЕРЕЛ КОЛКУ ДОЛГО ВОДИ ЉУБОВ: Девојчето кое ја „тргна“ Американката од пиедесталот а се сликала и за „Плејбој“

Необичната биографија на една од најистакнатите спортистки на 20 век, Катарина Вит, никого не остава никого рамнодушен. Катарина Вит е родена на 3. декември 1965. година во западниот дел на Берлин. Од најраните денови, таа покажувала талент за спорт, па затоа била испратена во спортското средно училиште во Карл Маркс …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најмладата жртва која го победила ракот на дојка има само 8. години

Ова девојче е пример дека не постои старосна граница кога би требало да се плашиме од ракот. Малата Криси Тарнер имала само осум години кога и’ бил дијагностициран секреторен карцином на дојка, редок облик на рак од кој заболува еден од милион луѓе. За среќа, го победила благодарение на брзата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За него нема пречки – болен е од редок синдром но…: На осум години и со само 77. сантиметри Невио е незапирлив!

Тој е еден од болните со ретка дијагноза, од оние 250.000 во Хрватска,но тоа не е причина да не ужива во секој ден и да освојува со својот шарм… Невио има осум години и исто толку е во постојана борба за гол живот, но токму тој меѓу своите „соборци“ со …

Повеќе »