Tag Archives: осуда

(ВИДЕО) НА ИЗМАМА ВНЕЛЕ ДЕТЕ ВО ДИЗНИЛЕНД ЗА ДА НЕ ПЛАЌАТ БИЛЕТ: Видеото ги освои мрежите! Родителите ги РАСПНУВААТ во коментарите! ОВА Е СРАМОТА!

На социјалната мрежа TikTok се појави видео со околу 12 милиони прегледи, кое ги налутило корисниците. Видеото прикажува необичен настан од Дизниленд. Видеото е објавено на профилот под корисничкото име @myfrienditsmebarbie. На видеото се гледа како родителите откако донеле дете кое изгледа како да има пет години во забавниот парк, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила за маж кој бил осуден за УБИСТВО на нејзината сестра БЛИЗНАЧКА – ТАТКО се откажал од својата ќерка поради тој потег!

Аргентинката Едит Касас се омажила, на Денот на вљубените во 2013. година, со маж осуден за убиство на нејзината идентична сестра близначка. Многумина ја осудиле за нејзината одлука да биде со убиец, а не доаѓало во предвид да се омажи за него, но таа верувала во неговата невиност и решила …

Повеќе »

Дали се ќе заврши само со извинување: МРТ со осуда за скандалозното однесување на нашата евровизиска претставничка

Јавниот сервис на ниту еден начин не стои зад ваквото скандалозно однесување на нашата евровизиска претставничка, која со тој гест покажа непочитување кон националното обележје, што е казниво со закон… Македонската Радио Телевизија најостро го осудува потегот на нашата претставничка на „Песна за Евровизија 2022“, Андреа Коевска којашто за време …

Повеќе »

(ФОТО) Фотограф починал во Париз: 9. часа лежел на тротоар, минувачите го игнорирале

Смртта на 85-годишниот фотограф Рене Роберт во Париз, кој подлегнал на хипотермија откако паднал и поминал девет часа целосно игнориран од минувачите на студениот тротоар во центарот на градот, предизвика тага, гнев и неверување во Франција и пошироко, пренесува Гардијан. Овој швајцарски фотограф, познат по фотографиите на некои од најпознатите …

Повеќе »

Опоравувањето од заљубеност трае две години! Што мислите, колку трае од РАЗВОД?

Жените се срамат од разводот двојно повеќе од мажите! Повеќе од половина разведени парови се чувствуваат засрамени од неуспешниот брак, покажуваат резултатите од студијата на една британска компанија во која учествувале повеќе од 1.000 разведени лица. Многу научни студии потврдија дека разводот, заедно со смртта на најблиските, е најстресниот настан …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ ОВА ИНТЕРВЈУ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО Е НА ЧЕКОР ДО ПОТПОЛН СЛОМ: Принцот Ендрју на бизарен начин објаснил дека не бил со малолетничка – гледачите рекле дека НЕ УМЕЕ НИТУ ДА ЛАЖЕ!

Британскиот принц Ендру, кој со месеци е во очи во јавноста поради наводна афера со осудениот педофил Џефри Епштајн, првпат даде пообемно интервју од апсењето и смртта на милијардерот, неуспешно бранејќисе од наводите. Интервјуто за БиБиСи, опишано на социјалните медиуми како „авион што паѓа на танкер со нафта“, е главна …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата девојка покажала приватни фотки од ДЏ Авици: „Срам да ти е“ осудиле фановите!

„Беше мој најдобар пријател. Не можам да верувам дека повеќе никогаш нема да го видам неговото лице. Сеуште ги сумирам мислите. Луѓе, ви благодарам за прекрасните зборови и пораки“ рекла Емили… Швеѓанинот ДЏ Авици и Американката Емили Голдберг биле во врска скоро две години.Прекинале во 2015. година а таа вели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите ја осудиле оваа постапка: Најновите снимки на Меланија и Доналд Трамп ја налутиле планетата

Доналд Трамп повторно се нашол на удар на светската јавност, а причина е непочитување на сопругата Меланија Трамп… Неодамна американскиот претседател Доналд Трамп со семејството минал викенд на Флорида, а при враќањето на аеродромот ги дочекале фоторепортери кои забележале фотографии при влегувањето во авионот. Доналд, неговиот 11. годишен син Барон …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински „Не добив наод од обдукцијата но добро знам што се случи“

Музичарот во ноември минатата година со својот „Мерцедес“ налетал на Ибрахим Кевлјанин во улицата „Пуста“ во Ровињ. За „InMagazin“ на РТЛ Цетински рекол дека возел „осум на час…“ „Службено не добив наод од обдукцијата, но сум свесен и знам добро што се случи и очекувам дека тоа ќе биде онака …

Повеќе »