Tag Archives: ослободување

(ВИДЕО) ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ГО УБИ ЏОРЏ ФЛОЈД Е НА СЛОБОДА: Платил кауција од милион долари – Америка повторно на нозе!

Дерек Човин, поранешен полицаец од Минеаполис кој на глансен начин го уби афроамериканецот Џорџ Флојд, е ослободен од затвор. Човин беше ослободен во средата наутро, а тој приложил „непарична“ кауција во износ од еден милион долари. Here's our @FOX9 #BREAKING news coverage as Derek Chauvin has posted $1M bail & …

Повеќе »

(ФОТО) Болна вистина: Ова е начинот како принцезата Дијана избегала од својот „личен“ затвор!

Иако, можеби, прво се чинело дека романсата на принцезата Дијана и принцот Чарлс, е исто како и оние на модерните бајки, тоа било се’ но не и тоа. Колку таа била несреќна во бракот,беше познато подолго време, а таа никогаш не криела ниту дека се чувствува како принцеза затворена во …

Повеќе »