Tag Archives: ослабната

(ФОТО) НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ ОД КРЕВЕТ: Нарушено здравјето на познатата пејачка

СЕЛИН Дион ја откажала долгонајавуваната турнеја во октомври поради лоша здравствена состојба, а сега нејзината пријателка изразила загриженост за нејзината состојба. News.in објавиле дека Селин, наводно, повеќе не може да стане од кревет или да се движи. Нејзиниот ПР тим претходно објавил дека пејачката страда од мускулни контракции, поради што …

Повеќе »

(ФОТО) Колинда непрепознатлива: Поранешната претседателка на Хрватска се преполовила

Поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ во последно време нема навика често да објавува свои фотографии на социјалните мрежи. Сепак, таа неодамна објави една на Фејсбук и ги воодушеви своите следбеници. Колинда е фотографирана во Канада, каде учествувала на Меѓународниот безбедносен форум, а сите веднаш ја забележале нејзината витка линија. …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Тијана со долга коса и неколку килограми помалку: „Дали си тоа ти?“

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со нова фризура. „Тијана видливо ослабе и фановите се воодушевени од промената“ Не помалку ниту повеќе, таа има долга коса со светло розеви нишки на краевите. Сè уште не сме ја виделе во вакво издание. Тијана …

Повеќе »

(ФОТО) Адел покажала неверојатна трансформација – ослабнала 45. килограми

Откако минатата година изгубила дури 45 килограми, приказната за трансформацијата на пејачката Адел не престанува. Таа ја објавила најновата фотографија за да им се заблагодари на обожавателите за роденденските честитки и луѓето не можат да престанат да и се восхитуваат, како и од линијата што ја покажала во тесен црн …

Повеќе »

(ФОТО) Адел во спортско издание ја покажала витата фигура

Адел не се огласува, но затоа медиумите во САД и Велика Британија постојано пишуваат за нејзината неверојатна трансформација. Пред само еден месец, таа се појави на плажа со својот син, покажувајќи колку е тенка. Позната по своето полно тело, пејачката со раскошен вокал успеа да шокира дел од јавноста и …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ПРОМЕНА – АДЕЛ ИЗГЛЕДА КАКО КОСТУР А СЕ БОРЕЛА СО КИЛОГРАМИТЕ: Никој не може да ја препознае!

Пејачката Адел драстично ослабнала. Во текот на минатата година ослабнала повеќе од 20. килограми… Некогаш имала позитивен став кон облините, па се шират приказни дека не ослабнала намерно, туку поради стресот кој бил предизвикан со разводот на бракот кој скоро се случил. „Страшно, градите и се издуени“, „Повеќе не личи …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката ослабнала и одлично изгледа: Во свилен тесен фустан е вистинска дива!

Пејачката решила да промени многу работи во нејзиниот живот. Еден од најдобрите вокали во светот, пејачката Адел, може да се пофали со изгледот така што линијата ја донесе до совршенство. Препознатлива е по својата единствена боја на глас, но и по нејзиниот изглед, имено вишокот тежина, со која успешно се …

Повеќе »

(ФОТО) Болест или стрес – Што се случува со Кејт Мидлтон? Нејзиното многу витко издание многумина загрижило!

Поради неодамнешните фотографии, се зголемуваат шпекулациите дека нешто се случува со Кејт Мидлтон. Има неколку теории: од фактот дека е стрес до фактот дека Кејт всушност страда од хипертироидизам. Витата линија на Кејт Мидлтон веќе била тема на илјадници медиуми, а покрај тоа што е една од модните икони од …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката, после разводот, драстично го сменила имиџот: Никогаш не била послаба!

Познатата 31-годишна пејачка Адел по разводот од сопругот Симон Конески, го сменила изгледот. Имено, пејачката не ја крие насмевката, а една од причините за нејзината среќа е што таа драстично изгубила на тежина, а работела на тоа со години. Во чест на роденденот на нејзиниот пријател и колега Дрејк, Адел …

Повеќе »