Tag Archives: оскаровка

(ВИДЕО) ПОЧИНАЛА ПОЗНАТАТА ОСКАРОВКА: Ги испеа насловните нумери од култните филмови, остави неизбришлива трага на светската сцена

Ајрин Кара, најпозната по пеењето на насловните нумери на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 1980-тите, починала на 63-годишна возраст. Веста ја потврдила нејзината публицистка Џудит А.Мус на Твитер, која открилаа дека Кара починала во својот дом на Флорида. Причината за смртта засега не е позната. This is the absolute worst …

Повеќе »

Шокантна исповед на Хилари Свонк: „Добив Оскар, но немав пари за здравствено осигурување“

Во неодамнешното интервју за „The Drew Barrymore Show”“, актерката Хилари Свонк зборувала за проблемите со кои се соочила на почетокот на нејзината кариера. Откако во дамнешната 2000 година, освои Оскар за улогата во филмот „Boys Don’t Cry“, Хилари морала да оди на лекар поради здравствени проблеми. Во споменатото интервју таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОСКАРОВКАТА БРЕМЕНА НА 49 ГОДИНИ: Хилари Свонк по прв пат ќе стане мајка – Ова го чекав долго време, носам близнаци

АКТЕРКАТА Хилари Свонк и нејзиниот сопруг Филип Шнајдер ќе станат родители на близнаци, а познатата оскаровка ја потврди среќната вест во емисијата „Добро утро Америка“. Холивудската ѕвезда, која во јули наполни 48. години, за прв пат ќе стане мајка и не ја крие возбудата и среќата поради тоа. – Ова …

Повеќе »

Починала актерката Луиза Флечер

Американската актерка Луиза Флечер починала на 88-годишна возраст. Родена е на 22. јули 1934. година во Бирмингем, (Алабама, САД). Меѓународната слава ја стекна со филмот на Милош Форман, „One Flew Over the Cuckoo’s Nest“ (1975), каде играше заедно со Џек Николсон, а таа улога и донесе Оскар. Флечер починала во …

Повеќе »

(ФОТО) Американска актерка го посетила Зеленски: „Светот ќе ја слушне вистината“

Од крајот на февруари, кога започна војната во Украина, претседателот на Украина, Володимир Зеленски, беше поддржан од луѓе ширум светот, а неодамна го посети и оскаровката Џесика Честејн. View this post on Instagram A post shared by Володимир Зеленський (@zelenskiy_official) Џесика го посети Зеленски во Украина, а по тој повод …

Повеќе »

МИСТЕРИЈА – ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ШОКИРА ХОЛИВУД: Нејзината смрт се уште е нерешена! Наводниот убиец си го одзел животот, а го обвиниле и семејството…

Смртта на познатата публицистка и маркетинг експерт Рони Чејсен го шокираше Холивуд и бројните ѕвезди со кои соработуваше, откако беше застрелана додека се возела дома после филмска премиера. Според полицискиот извештај, Рони наводно ја застрелал Харолд Смит во Беверли Хилс, а деталите биле објавени дури шест години по ужасниот настан. …

Повеќе »

Починала славната оскаровка и режисерка Олимпија Дукакис

Американската актерка Олимпија Дукакис, која доби Оскар во 1987. година за споредна улога во филмот „Маѓепсана од Месечината“, починала на 89-годишна возраст, објави нејзиното семејство.   View this post on Instagram   A post shared by Hatao Maekawa (@hataomaekawa) Нејзиниот брат Аполо Дукакис напишал дека „по многу месеци влошено здравје, …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна судбина на жената со гулабите од филмот „Сам дома“: Приказната која ја споделила крши срца!

Бренда Фрикер, позната по улогата во филмот „Сам дома 2“, каде ја играше жената со гулабите, изјавила дека претстојните празници за жал нема да и бидат убави. Бренда Фрикер (75), која е позната по филмот „Сам дома 2“, открила дека Божиќ ќе го помине сама. Жената со гулаби, како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оскаровката префрлена во болница после сообраќајна несреќа: Автомобилот завршил на кровот!

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот. Според странските медиуми, Оскаровката во моментот на несреќата била во автомобилот, односно кога друго возило удрило во страната на нејзиниот автомобил.   Во видеото објавено …

Повеќе »